تفاوت wincc advanced و professional و client

سلام جناب مهندس
در رابطه با سیستم scads یه سوال داشتم که من فیلم ها رو دیدم ولی کامل متوجه نشدم که wincc advanced و professional و client چه تفاوتی دارند بخصوص client ها در scada چطوری هستند اگر مثلا client انتخاب کنیم برای pc station برای چه جاهایی هست و چه تفاوتی دارد و تفاوت advanced و professional در چی هست من کامل متوجه نمیشم چون در پروژه های نهایی مثل pid که رفتید و یه کامپیوتر scada ساختید مدل advanced چه تفاوتی با professional در سیستم scada دارد
لطفا یه توضیح بدید
سلام جناب اردکانی وقت بخیر

لطفا برای دریافت پاسخ از سمت مدرس دسته بندی تاپیک رو به صورت صحیح انتخاب کنید.
نوشته های بدون دسته بندی برای مدرسین قابل رویت نیستند

سلام وقت بخیر
اگه یک سیستم مانیتورینگ داشته باشید استفاده از prof یا advance تفاوتی نداره ولی اگه پروژه بزرگ باشه چندین کامپیوتر برای مانیتورینگ داشته باشیددر این صورت باید از prof استفاده کنید، در این حالت میتونیم یک کامپیوتر رو بعنوان سرور تعریف کنیم که با سیستم کنترل در ارتباط باشه و بقیه رو client تعریف کنیم که اطلاعت رو از سرور بگیره و نمایش بده، امکان تعریف client server فقط در prof وجود داره
موفق باشید

2 پسندیده

سلام مهندس
من در تیا پورتال ورژن 17 از wincc advanced استفاده کردم وقتی تعداد plc ها بیش از 10 دستگاه شد هر بار که برنامه اجرا می شد یکی از پی ال سی ها رو باهاش ارتباط نمی گرفت و مقادیر رو به صورت ### نمایش می داد به نظر شما دلیل چی بوده ؟

آیا در نسخه advanced بیش از 10 پی ال سی نمیتونیم اضافه کنیم؟

سلام وقت بخیر
بطور معمول برای 8 سیستم در نظر گرفته می شود
مشکل به این علت هست وقتی تعداد سیستمها زیاد میشه که سیستم زمان لازم جهت ارتباط رو پیدا نمیکنه بخاطر همین مقادیر رو به صورت ### نمایش داده میشه
موفق باشی

1 پسندیده

سلام وقت بخیر
ممنونم از پاسختون به نظر شما از professional استفاده کنم مشکلی از این بابت ندارم چون قراره بیش از 20 پی ال سی دیگه به سیستم اضافه شود و اینکه نیازه اطلاعات همه پی ال سی ها در wincc در یک نمایشگر بزرگ نمایش داده شود

سلام
بله بهتره از professional استفاده کنید
و شاید مجبور بشید چند تا کارت شبکه رو کامپیوترتون بذارید که هر کدوم یک تعدادی از دستگاهها رو اطلاعاتشون رو بخونن
موفق باشید

1 پسندیده