Validation هوای فشرده

با سلام خدمت استاد گرامی
در خصوص تست و validation هوای فشرده
یک موضوعی که با وندور های کمپرسور ساز مطرح شده این است که وندورها، validation هوای فشرده تحویلی را در محیط کارخانه خودشان به ما اعلام میکنند،در حالی که محیط عملکرد کمپرسور در سایت طبیعتا بر روی کیفیت هوای فشرده موثر بوده و میتواند نتایج تست هارا تغیر دهد.
چگونه میتوان کلاس هوای فشرده مورد نیاز را در محل سایت هم با همان کیفیت به دست آورد؟
آیا باید کلاس هوایی سختگیرانه تری از وندور درخواست کنیم؟ یا یک فیلتراسیون اولیه در compressor room داشته باشیم ؟ و یا …؟
لطفا تجربیات و نظراتتون رو بفرمایید

سلام و درود فراوان

وقت بخیر

در خصوص بحث ولیدیشن به استحضار میرساند اینجانب سالهاست به همراه تیم تخصصی ای که داریم به صورت حرفه ای در محل کمپرسور روم در هر لوکیشنی ، با برترین تجهیزات اندازه گیری کیفی و کمی دیجیتال هوای فشرده آلمانی طبق استاندارد ISO 8573-1 ولیدیشن هوا و گازهای فشرده را انجام میدهیم و در این خصوص تجارب خود را در اختیار شما قرار میدهم .

در خصوص سوال شما که آیا باید کلاس هوای فشرده سختگیرانه تری را درخواست کنیم به عرض میرسانم که " خیر " ، چرا که فروشنده موظف است کیفیت و کمیت هوای فشرده را در سایت مشتری تحویل دهد و این یکی از شروط قرارداد باید باشد ، چرا که شرایط سایت ملاک است و همچنین برای تست و تحویل کیفی و کمی هوای فشرده باید حتما یک شرکت ثالث بی طرف این کار را انجام دهد تا نتایج واقعی باشد .

فروشنده باید قبل از قرارداد تمام موارد مشتری را بررسی و طبق آن محاسبات را انجام و پروپوزال را تحویل مشتری دهد و تیم مهندسی مشتری پس از بررسی و تایید آنرا نهایی کند .

اگر فروشنده از تجهیزات و قطعات با کیفیت و اصلی در کمپرسور و همچنین سیستم AIR TREATMENT و جانمایی درست و اصولی و طراحی مناسب استفاده کند نیاز به هیچ فیلتراسیون و یا تجهیز اضافه ای نیست .

در ذیل آدرس سایت و شرکت خود را جهت انتقال بیشتر تجارب و رویت بعضی از موارد کاری ولیدیشن انجام شده خدمتتان ایفاد میگردد .

با حترام فراوان
عرب

CS-INSTRUMENTS.IR