محاسبات کویل اواپراتور در نرم افزار USA COIL و محاسبات Distributor

سلام، بنده بسته آموزشی تهویه مطبوع مرکزی رو خریداری و مطالعه کردم اما هیچ کجا از جانب مدرس، اشاره ای به نکات (((( محاسبات کویل اواپراتور در نرم افزار USA COIL )))) و (((( محاسبات Distributor (پخش کن) و سایزینگ لوله های آن اعم از قطر و طول لوله ها )))) به تناسب تن برودت نشده است. لطفا در این زمینه راهنمایی بفرمایید.
البته راجع به Distributor یک سری کاتالوگ در فایل ها قرار داده شده است، اما هیچ توضیحی از جانب مدرس داده نشده!
ضمنا در بحث انواع Distributer که دو نوع نازل تایپ و ونتوری هست یه توضیحی داده شود. ضمنا فقط ونتوری موجود در کشور است و نازل تایپ ناموجود است. آن میزان افت فشار ناشی از ونتوری و تیوب ها به چه صورت درنظر گرفته میشود. تشکر.

سلام جناب مهندس
USA COIL یک نرم افزار جهت محاسبات کویل های فین-تیوب هست و از اونجایی که اواپراتور چیلر به صورت پوسته و لوله یا صفحه ای هستند پس کاربردی در محاسبات اواپراتور چیلر های تراکمی ندارند
در مورد پخش کن هم همین امر صادق است پخش کن ها برای کویل های اواپراتوری فین تیوب و یا کندانسور های هیت پمپ استفاده میشود.
اما در هر صورت این مطلب رو مد نظر داشته باشید که سایز ورودی پخش کن هم سایز با خط مایع و سایز سورخ های خروجی آن ۱/۴ اینچ و یا ۷ میلیمتری می باشد تعداد سوراخ های خروجی پخش کن هم برابر با تعداد مدار های اواپراتور است (نکته اینکه چون پخش ها با سوراخ های خروجی زوج تولید میگردند اگر برای مثال اواپراتور ما ۱۳ مدار بود یک پخش کن ۱۴ سوراخ تهیه میکنیم و یک سوراخ آن را کور میکنیم)
برای طراحی اواپراتور DX جهت پکیج یونیت ها… به صورت خاص سوالی بود بفرمایید
ممنون