تعمیر ریموت خودرو

سلام دوست عزیز، ریموت ها بسته به نوعشون و فرکانس کاریشون و مدولاسیونی که استفاده می کنن، داده های 0 و 1 رو سوار امواج می کنن و روی فرکانس خاصی ارسال می کنن. گیرنده ها هم طوری برنامه ریزی میشن که فقط به رشته خاصی از 0 و 1 جواب بدن. معمولا گیرنده یا باید با فرستنده learn شود و یا فرستنده باید کد خاصی رو ارسال کنه که از قبل روی اون پروگرم میشه. اینکه یک ریموت، ارسال موج رو انجام میده ولی گیرنده کاری که باید رو انجام نمیده، میتونه از بهم خوردن این learn و یا کد ارسالی باشه که یا باید learn رو مجدد انجام بدید و یا باید دوباره پروگرم شود. در مواردی هم ممکن هست مشکل از بورد و قطعات روی فرستنده باشه که مدار کنترلش نمی تونه 0 و 1 ها رو درست سوار موج ها کنه. باید همه قطعات رو تست کنید و به دنبال قطعه معیوب بگردید.
در مورد افت برد هم معمولا از اسیب دیدن آنتن هست.ریموت ها، یا آنتن روی بوردی دارن که روی PCB قرار گرفته (یا شبیه یک خازن smd کوچک روی بورد لحیم میشن) و یا آنتن سیمی دارن که به صورت یک سیم صاف و یا پیچ در پیچ به بورد اصلی متصل شده. از سلامت و اتصال آنتن ها مطمئن بشید. اگر آنتن روی PCB بود هم حتما دنبال کنید که توسط یک شی تیز، بریدگی ایجاد نشده باشه. اگر از سلامت آنتن مطمئن هستید، قطعات روی بورد مخصوصا قطعاتی که دور و بر آنتن هستن و مربوط به مدار فرستنده هستن رو تست کنید که همه سالم باشن.

با توجه به اینکه شما فرمودید که تعمیرکار ریموت خودرو هستید، احتمالا بسیاری از موارد بالا رو می دونستید و شاید حتی این تست ها رو هم انجام دادید و به نتیجه نرسیدید. در صورتی که مشکلتون حل نشد، چند تا عکس خوب از داخل ریموت به صورت پشت و رو بگیرید که بتونیم بیشتر کمک کنیم.

سلام دوست عزیز، متاسفانه هیچ عکسی اینجا نیومده. لطفا وقتی عکس رو انتخاب می کنید، صبر کنید تا عکس روی صفحه پیش نمایش دیده بشه و بعد ارسال پاسخ رو بزنید. ممنون.

با سلام خدمت دوستان و مهندس گرامی ریموتی که قبلا صحبت کرده بودم برد اون کوتاه شده است این عکس از خدمتتون ارسال می کنم

ریموت خودرو سانتاف فرکانس۴۳۳

فرکانس کاری ۴۳۳ میباشد

باسلام خدمت استادان گرامی من تعمیر کار ریموت خودرو هستم یک مشکل در ریموت سخت ذهنمو مشغول کرده یکی اینکه ریموت با دستگاه فرکانس یاب فرکانس دارد اما عمل نمیکند گیرنده هم سالم است ممنون میشم راهنمایی کنید

وسوال بعدری باز در مورد ریموت هست افت ناگهانی برد ریموت باطری عوض شده