گرفتن دو مقدار از آردوینو

سلام خدمت اقای معین و اقای عیسایی
بنده با داشته های اندکی از برنامه نویسی، سعی کردم کد مورد نظرتون رو بنویسم و اینجا به اشتراک بزارم تا درصورت نیاز استفاده کنید در ضمن بنده در زمان نوشتن این قطعه کد تا اواسط درس 4فصل2 بودم پس اگه کد ایرادی داره یا نیاز داره تکمیل تر بشه بهم بگید.

[upl-file uuid=a237e5e9-b7a2-41af-b2e6-edab70fd8070 size=541B]one-string-convert-to-two-string.txt[/upl-file]

سلام مهندس خسته نباشید
چطور میتونم از serial.read تو اردوینو دوتا رشته رو هم زمان بگیرم ؟
مثلا 5 تا حرف اول رو بریزم تو به متغیر 4 تا حرف بعدی رو بریزم تو یه متغیر.
یا اینکه چنتا حرف اول رو از چنتا عدد بعدش جدا کنم؟

سلام دوست عزیز، شما باید از یک سری متغیر کمکی استفاده کنید. مثلا یک متغیر شمارنده داشته باشید که هر کاراکتری که خوندید، اون متغیر رو بعلاوه ۱ کنید. حالا داخل لوپی که داره کاراکتر ها رو می خونه، بیاید یک if بذارید و چک کنید که اگر این متغیر از ۵ کوچک تر بود، کاراکتر ها رو داخل متغیر مثلا a بریزه و اگر بزرگتر مساوی ۵ بود، داخل متغیر مثلا b بریزه. حالا اگر قراره ۴ تا کاراکتر داخل b ذخیره بشه و دوباره برگرده سراغ a، هرموقع که این متغیر مقدارش به ۹ رسید، اون رو ۰ کنید که دوباره کاراکتر ها داخل متغیر a ذخیره بشن.
سعی کنید این کد رو بزنید و نتیجه رو اینجا پست کنید تا من روی تلاش خودتون، بهتون کمک کنم. اگر فکر می کنید هنوز احساس تسلط نمی کنید که دست به کد بشید، دیدن بسته و تمرینش رو ادامه بدید.