روش های تریگر شدن اینتراپت

در مورد قسمت آخر سوالتون هم، low level الزاما زمین و ولتاژ 0 هست.

ممنون

ممنون از شما.
کلا منطق های ورودی و خروجی میکرو بین 0 و vcc هست. لبه های بالا و پایین هم باید بین 0 و vcc باشن. اگر ولتاژ های دیگه ای لازم دارید، یا باید از opamp یا مقایسه گر های داخلی میکرو استفاده کنید و یا از ADC.

ممنونم مهندس.پیشرفت من به دلیل این بسته فوق العادست که چقدر تمیز و درست ارائه شده و تا جایی که وقت اجازه داده کمش نگذاشتید.
پس لبه بین دو ولتاژ متفاوت(میتونه زمین باشه) اتفاق میفته و یک بار.ولی سطح پایین الزاما زمین مدار هست و پیوسته اجرا میشه

سلام دوست عزیز، اول جا داره تبریک بگم بهتون باعث پیشرفت بسیار خوبی که داشتید. سطح سوالات شما، پیشرفت شما رو کاملا نشون میده.
در مورد اینتراپت ها: هم اینتراپت falling و هم اینتراپت low level وقتی که ورودی پایه از high به low تغییر می کنه، اجرا می شن. اما تفاوت خیلی مهمی که با هم دارن این هست که falling فقط یکبار اجرا می شه ولی low level تا وقتی که سیگنال پایین هست، اجرا میشه، مگر اینکه به صورت نرم افزاری، اینتراپتش رو خاموش کنید. اگر داخل روتین اینتراپت، یک شمارنده بذارید که یک عدد رو با یک جمع کنه و نتیجه رو روی سریال ارسال کنه، میبینید که یکی فقط یک بار اجرا می شه (البته به شرطی که debounce شده باشه ورودی و نویز نگرفته باشه)‌و دیگری هربار که دکمه رو بزنید، هزاران بار اجرا شده.
استفاده مهمی که از low level می کنن در بیرون آوردن میکرو از حالت sleep هست. میکرو ها حالت هایی دارن که با ورود به اونها، با خاموش کردن قسمت هایی از مدارات داخلی شون، مصرف انرژیشون رو کم می کنن. بعضی میکرو ها حتی چند مدل sleep mode دارن که هرکدوم خواص خودش رو داره. مثل light sleep و یا deep sleep که از اسمشون میشه حدس زد تاثیرشون چقدر هست.

سلام مهندس.امیدوارم حالتون عالی باشه


مهندس لبه بالا رونده و پایین رونده و هردو که مشخص اند چطوری کار میکنه.low level منظورش چیه؟
low level الزاما زمین مدار هست؟ولی لبه میتونه از 5 ولت به 3.3 ولت باشه؟