پروژه روشن کردن شیربرقی با آردوینو

سلام دوست عزیز،
اینکه روشن بمونه یا نه بسته به منبع تغذیه شما داره. اگر منبع تغذیه با کیفیتی هست و هنگام روشن و خاموش کردن، نوسان ولتاژ ایجاد نمی کنه و به سیستم آسیبی نمی رسونه، شاید بهتر باشه که آردوینو رو خاموش کنید و فقط هنگام نیاز روشن کنید.
شما برای کنترل ۱۸ تا خروجی، می تونید از دو عدد دکودر با ۴ ورودی استفاده کنید (فکر کنم شمارش 4028B باشه بازم سرچ کنید) که هر کدام از این دکودرها، اجازه میده ۱۰ تا خروجی رو کنترل کنید.
فقط دقت کنید که اگر قرار هست که همه رله ها با هم فعال بشن، نمی تونید از این روش استفاده کنید. چونکه این دکودر در هر لحظه، یکی از خروجی ها رو می تونه فعال کنه. اگر همه رله ها باید با هم فعال و غیر فعال بشن، به نظرم همه رو به یک خروجی وصل کنید و برای هر رله، یک ترانزیستور بذارید. فقط دقت کنید که منبع تغذیه شما باید بتونه جریان بایاس بوبین ۱۸ تا رله رو تامین کنه.

خیلی ممنون از راهنماییتون
منبع تغذیه رگولاتور خطی هست
Vin آردو نانو در چه رنجی باید باشه ؟؟

با سلام
استاد با آردوینو میخوام 18 تا رله در نهایت 18تا شیربرقی هر کدوم 200ms روشن کنم این کار در روز شاید 2 بار توسط اپراتور انجام بشه
آردواینو همیشه روشن بمونه خوبه یا با کلید خاموش بشه موقع انجام کار روشن بشه؟؟؟
و اینکه واسه اینکار از چه دکودری میشه استفاده کرد که خروجی کمتری استفاده بشه؟؟؟
ممنون2020-10-06/1601957248-744042-1601957214275247904574.jpeg

آردوینوها از میکرو های AVR استفاده می کنن و معمولا با 5V کار می کنن ولی مدل 3.3V هم دارن. بعضی هاشون با هردو کار می کنن.
منظورم از تغذیه، این بود که برق شهر رو چطوری تبدیل به dc می کنید؟ اگر از آداپتور خوبی استفاده کنید، مشکلی پیش نمیاد برای بردتون. اگر هم کلا با باتری هست و از رگولاتور هم استفاده کردید که کلا نگرانی ای نداشته باشید.

خیلی ممنون از راهنماییتون