تحلیل مدار آستابله

سلام دوست عزیز، در مورد سوالتون، لطفا یک شکل ارسال کنید و با علامت مشخص کنید که ولتاژ کدوم نقطه از مدار رو سوال دارید. در روند آموزش، یک تصویر متحرک خیلی خوب هم توضیح داده شده که اگر چندین بار ببینیدش، به درکتون کمک می کنه.
در مورد سوالتون در مورد npn و pnp هم باید بگم که در خیلی از موارد شما می تونید از هر کدوم استفاده کنید. npn باید با ولتاژ ۰.۷ بین بیس و امیتر روشن بشه و pnp باید با ولتاژ -0.7 روشن بشه. (این ولتاژ ۰.۷ در ترانزیستور ها متفاوت هست و ممکن هست ۰.۶ یا عدد دیگه ای باشه). در واقع وقتی که ترانزیستور روشن میشه، بین بیس و امیتر ولتاژ ۰.۶ یا ۰.۷ ولت یا عددی نزدیک اینها قرار میگیره.
ترانزیستور های npn معمولا سرعت قطع و وصلشون بیشتر از pnp هست ولی معمولا شما در طراحیتون آزاد هستید که از هر کدوم استفاده کنید. در استفاده از میکروکنترل ها، استفاده از npn خیلی بیشتر از pnp هست. چون شما به راحتی با خاموش و روشن کردن پایه های میکرو، ترانزیستور رو خاموش و روشن می کنید.

سلام وقتتون بخیر. سوال اول من در مورد مدار آاستابله، تو یه قسمتی از تحلیل این مدار نوشته که لحظه ای که ترانزیستور یک روشن میشه ( قبلش خاموش بوده) صفحه ی A خارن c1 که در حالت عادی ولتاژی برابر با vcc داشته، فورا به 0.6 ولت افت میکنه چرا 0.6؟ کلا مشکل من تشخیص مسیر شارژ و دشارژ بود که رفتم سراغ تحلیلش و دچار سوال های بیشتر شدم.
مورد دیگه اینکه ما توی مدار کلید لمسی مون، برای راه اندازی بیزر، از ترانزیستور npn و برای آیسی تاچ از pnp استفاده کردیم، من برام سوال پیش اومد که چرا هر دو از یک مدل نیستن؟ در چه مواقعی از هر کدوم اینا استفاده می کنیم؟
ممنونم