دسترسی به کدهای یک کتابخانه در آردوینو

با سلام
آیا امکان دسترسی به کد های یک کتابخانه در آردوینو وجود دارد؟
اگر یک کتابخانه بر روی آردوینو نصب باشد آیا بدون داشتن راهنما و نحوه استفاده از آن، می توانیم از کتابخانه استفاده کنیم؟

سلام، معمولا کتابخانه ها رو به صورت فایل های کامپایل شده به همراه فایل .h ارائه می کنن که باعث میشه شما دسترسی به کد ها نداشته باشید. ولی کتابخانه هایی هم هستن که به صورت open source ارائه میشن و در اونها فایل های .c و .cpp رو می تونید ببینید.
در یکی از فصل های بسته الکترونیک توضیح میدم که از فایل .h چطوری به طرز کار یک کتابخانه پی ببرید (فکر کنم در فصل AVR اونجا که می خوایم از printf و sprintf و بقیه توابع مشابه استفاده کنیم) ولی به هر حال بهترین روش برای استفاده از یک کتابخانه استفاده از دستورالعملش هست.

ممکن هست محل ذخیره کتابخانه ها در سیستم عامل های مختلف فرق کنه. در mac os اینجا ذخیره میشن: ~/Documents/Arduino/libraries/
در ویندوز رو نمی دونم.

یک نکته مهم دیگه این هست که اکثر کتابخانه ها (چه برای آردوینو و چه برای هر سیستم و پلتفرم دیگه ای) داخل سایت github.com یک صفحه اختصاصی دارن و اگر بتونید اون صفحه رو پیدا کنید، به کلی از فایل ها و توضیحات و نظرات کاربران و سوال و جواب ها دسترسی پیدا می کنید که می تونه خیلی کمک کنه. بعضی کتابخانه ها هم هستن که به صورت کامپایل شده در دسترس هستن ولی داخل github کدهاش رو خود سازنده گذاشته و خودتون هم می تونید اون کدها رو build کنید.

1 پسندیده