پروگرم کردن میکروکنترلر

سلام دوست عزیز، من کامل متوجه سوال شما نشدم. شما می خواید با یک بار پروگرم، چند میکروکنترلر رو با هم پروگرم کنید؟

معمولا پروگرمر بسته به نوعش هنگام پروگرم کردن با میکرو ارتباط دو طرفه برقرار می کنه و در نهایت هم کد رو verify می کنه که مطمئن بشه درست پروگرم شده. برای همین شما باید هر میکرو رو به صورت مجزا پروگرم کنید.
خطوط ارتباط RX و TX هم به صورت BUS کار نمی کنن به این معنی که فقط ارتباط دو دستگاه رو با هم برقرار می کنن. پس باید برای ارتباط میکرو هاتون با کامپیوتر برای هرکدام یک ch340 بذارید و یا اینکه پایه های RX و TX هرکدام رو بیارید بیرون از برد و با استفاده از مبدل usb به serial به کامپیوتر وصلشون کنید.

@Mehrad#1904 سلام استاد
بر روی یک برد میخوام سه تا میکرو کنترلر بزارم ویک مبدل سریال مثل CH340هر کدام از میکرو ها یک وظیفه خاص دارن یک ARM و دو تا AVR ورودی و خرو جی برد یک میکرو سویچ است برای پرگرام کردن این میکروها چه کاری انجام بدم باید تک تک میکروها رو به CH340 وصل کنم یا نه چطوری این میکرو ها رو به CH340 وصل کنم و چطوری باید بفهمم که این برنامه من داخل کدوم میکرو وارد میشه
ممنون و متشکر

میخوام در یک برد چند آی سی مختلف رو با هم پروگرام کنم ممکنه راهنمایی بفرمایید چگونه میتونم با یک بار برنامه ریزی در یک برد از چند آی سی (میکرو کنترلر) مختلف استفاده کنم