روش جمع کردن در پی ال سی

با سلام
سوال این است که هر بار یک flag یک میشود یک ورد از خانه حافظه عدد لودسل را که داخل یک خانه حافظه دیگر است
در خودش ثبت میکند مثلا d1 (عدد نمایش لودسل) با یک شدن flag مدنظر در خانه d2 ثبت میشود و سپس d2 با d4 جمع میشود
و در ورد d4 مجموع بدست می اید .(که مشکل اینجا است ورد d4 به شکل تجمعی جمع نمیشود و همش با تغییر عدد d2 جمع میشود مثلا بار اول flag یک میشود و d1 برابر 5 است و d4 برابر عدد 2 d4 برابر 7 میشود
و بار دوم که d1 برابر 8 میشود d4 برابر 10 میشود که وزن تجمعی بدست نمیاد
و من میخاهم وزن تجمعی را از طریق عدد لودسل با هر بار امدن فلگ بدست بیارم

مهندس با دستور mov حل شد

ممنون مهندس

جناب مهندس واضح تر سوال را بگم این است که
زمانی که لودسل n تا وزن را داخل پی ال سی میفرسته
چجور باید مجموع ان n وزن را محاسبه کرد؟

جناب مهندس لودسل وزن را داخل یک خانه حافظه پی ال سی میندازه حال این لودسل به صورت پک متوالی وزن ها را به داخل خانه حافظه پی ال سی میفرسته
حال سوال این است من چجور در پی ال سی وزن تجمعی که لودسل داخل خانه حافظه میندازه را محاسبه کنم در پی ال سی؟

سلام روز بخیر، من متوجه سوالتون نشدم اگه ممکنه یک مقدار دقیق توضیح بدید،در مورد دستگاه ،نحوه توزین و سیستم کنترلی که دارید کار میکنید تا بتونم کمکتون کنم
با سپاس

سلام روز بخیر بنظرم مقدار جدید رو یک حافظه قرار بده و یک حافظه هم برای نگهداری مجموع در نظر بگیر ،هر بار که مقدار خوانده میشود که مقدار جدید رو با مقدار قبلی جمع کنید در حافظه مجموع ذخیره کنید که با استفاده از پایه en مربوط به دستورهای move و Add این کار می تونید انجام بدید

موفق باشید

سلام مهندس
اره دقیقا همین کار را کردم و جواب داد
مثلا هر وقت عدد لودسل که در خانه حافظه d1 است وصل میشد عدد d1 را با d2 جمع کردم و در خانه حافظه d4 می انداختم و سپس سپس d4 را به d2 mov کردم