ماژول ارسال امواج رادیویی در بازار

خب ماژول nrf هم که ما درس دادیم همین هست دیگه. این ماژول IR نیست و RF هست و رادیویی هست.

سلام، در فصل دو یا سه ماژول nrf24l01 معرفی شده به طور کامل. اون قسمت رو دیدید؟

ما با مادون قرمز داده ای رو ارسال کردیم، خواستم بدونم با امواج رادیویی چگونه و با چه ماژولی یک داده ای رو میشه ارسال کرد.
ما قبلا داده ای رو سوار بر موج مادون قرمز کردیم. اکنون می خوام بدونم همین داده رو اگه بخوام با یک موج رادیویی ارسال کنم چه ماژولی براش هست.
فرستنده ی مادون قرمز باید دقیقا رو به روی گیرنده مادون قرمز قرار می گرفت تا داده دریافت شود، ولی در ارسال رادیویی، موج بصورت پخش تری ارسال میشد و لازم نبود دقیقا روبه روی گیرنده قرار میگرفت.

سلام، استاد من مبحثو دقیقا یادم نیست، ولی سوال من در ریموت کنترل های رادیویی است، ما با مادون قرمز کار کردیم هم ال ای دی فرستنده و گیرنده. و توانستیم کد ریموت تلویزیون رو هم پیدا کنیم.
الان سوال من اینه ماژولی و یا ال ای دی برای ارسال امواج رادیویی در بازار وجود داره؟
چون مزیتی ش نسبت به مادون قرمز خیلی بیشتره و لازم نیست که ریموت رو مستقیم جلوی گیرنده بگیری

استاد من در مورد امواج ir صحبت می کنیم. البته با اون هم کاری ندارم. می خوام از ریموت هایی که با امواج رادیویی یک داده ای را ارسال می کنند، بدونم.