راه اندازی آی سی ها از طریق مطالعه دیتاشیت

خیلی تمایل دارم بتونم نحوه ی راه اندازی آی سی های مختلف به استثنای میکروکنترلرها رو یاد بگیرم. مثلا ممکنه که در یک مادربرد نزدیک به ۲۰ آی سی استفاده شده باشه. برای من جالبه که به دیتاشیت تمام این آی سی ها سر بزنم و نحوه راه اندازی شونو یادبگیرم. برای مثال در ecu ی یک ماشین ممکنه ده تا آی سی باشه که به سنسورهای مختلف وصل هستند. یا در مادر بورد کامپیوتر ممکنه ده ها آی سی باشه. نمی دونم می تونم و توانایی فهم دیتاشیت شون رو دارم یا نه.

شما باید سعی کنید مرحله مرحله پیش برید. توی هر پروژه و کار جدید، چند تا قطعه جدید یاد میگیرید و در طول چند سال کار در این زمینه می تونید تعداد زیادی از قطعات رو بشناسید و توی خوندن دیتاشیت هم حرفه ای تر شده باشید.
یک مزیت دیگه هم که این دنیای دیجیتال جدید داره اینه که شما معمولا وقتی یک قطعه جدید رو می خواید راه اندازی کنید، بعد از اینکه دیتاشیتش رو خوندید توی اینترنت سرچ می کنید و می بینید که آدم های دیگه ای هم اون رو راه اندازی کردن و حتی کارشون رو توضیح هم دادن. پس خیلی نگران راه اندازی قطعات جدید نباشید. ولی سعی کنید قطعاتی رو یاد بگیرید که الان به کارتون میاد و دارید استفاده می کنید توی یک پروژه. اینکه به صورت آزاد برید هر قطعه ای که پیدا می کنید رو دیتاشیتش رو بخونید و به کارتون هم نیاد باعث میشه که پیشرفت نکنید و برعکس حس بدی بهتون دست بده که چرا میلیون ها آی سی وجود داره و شما بلد نیستید اونا رو!

1 پسندیده