ال ای دی موتور سیکلت

سلام…
من میخواستم بر روی موتور سیکلت یه led cob با ولتاژ 12 و 50 وات نصب کنم…
برقی که از خروجی سیم های لامپ جلو موتور میاد حدودا 12تا 14 ولت هست و حدود 3تا5 آمپر هست.هیت سینکهای مختلف هم تهیه کردم براشون

چندتا سوال داشتم:
1.چطور برق رو ثابت روی 12 ولت و شدت جریان 1.5 آمپر ثابت کنم…
2.آیا ماژول رگولاتور کاهنده مثل XL4016 ،با کم و زیاد شدن امپر و ولتاژ برق موتور سیکلت آسیب نمیبینن؟

سلام دوست عزیز، هر مدار الکتریکی، سه متغیر اصلی داره. ولتاژ، جریان و مقاومت
بر اساس قانون اهم، این سه متغیر به هم ارتباط دارن و شما فقط دو تاش رو میتونید کنترل کنید و سومی با توجه به دوتای دیگه محاسبه میشه.
در دنیای واقعی، معمولا خود مدار مشخص هست پس مقاومت مشخص هست. یک باطری یا منبع ولتاژ هم معمولا داریم. پس ولتاژ هم مشخص هست. بنابراین شما نمیتونید جریان رو کنترل کنید.
بنابراین شما به جای یک منبع با ولتاژ ۱۲ ولت و جریان ۱.۵ آمپر، باید دنبال منبعی باشید که ۱۲ ولت باشه و بتونه ۱.۵‌آمپر رو به شما بده. حالا اگر مدار شما واقعا به ۱.۵ آمپر نیاز داشت، این منبع میتونه اون رو تامین کنه.
اگر ثابت بودن ولتاژ براتون مهم هست، باید از رگولاتورهای سوییچینگ استفاده کنید و این رگولاتورها معمولا میتونن تا حد خوبی تغییرات ولتاژ ورودی رو تحمل کنن به شرطی که ولتاژ ورودی زیاد به ولتاژ خروجی نزدیک نشه.
ولی دقت کنید که رگولاتورها خودشون یک مقدار افت ولتاژ ایجاد میکنن و ولتاژ ورودی و خروجی نمیتونن زیاد به هم نزدیک بشن. بنابراین برای خروجی ۱۲ ولت شما حداقل نیاز به ۱۲.۵ ولت به بالا ورودی دارید (بسته به ولتاژ دراپ آی سی ای که استفاده میکنید ممکنه این عدد بیشتر هم بشه)

1 پسندیده

سلام
من اینکارو چند سال پیش انجام دادم تو کمتر از 24 ساعت باتری موتور خوابید

1 پسندیده