متریال هایپرالاستیک

سلام و وقت بخیر.
برای ماده ای در مقالات معمولا از مدل مونی_ریولین استفاده میشده بعد از دادن داده های تنش کرنش تجربی به نرم افزار اباکوس و استفاده از گزینه evaluate نرم افزار میگوید در کرنش های نامی کمتر از منفی ۰.۵۶ یعنی مثلا کرنش منفی ۰.۷ ناپایدار است.
سوال بنده این است که اگر در کل تحلیل های ما ماکسیمم کرنش لگاریتمی یا همان(LE) همواره عددی بزرگتر از منفی ۰.۵۶ یعنی در بدترین حالت منفی ۰.۴ باشد ایا مدل اعتبار دارد؟
ممنونم.

سلام وقت شما هم بخیر
نیاز به بررسی دقیق این مسئله است و نمی توانم پاسخ مطمینی به این سوال بدم

بنده واقعا به جواب این سوال نیاز دارم.
متریال ترموپلاستیک پلی اورتان است که در مقالات معمولا از مدل مونی ریولین استفاده میشود.ما از مدل استفاده کردیم نرم افزار میگوید در تست فشار تک محوره در کرنش های نامی کمتر از منفی ۰.۵۶ یعنی مثلا کرنش منفی ۰.۷ متریال ناپایدار است.
در تحلیل های ما کرنش در فشار نهایت ۰.۴ است.مش هم مش مناسب tet هست و سفتی فشاری خواسته تحلیل و مورد بررسی است.
حتی اگر جواب قطعی ای نمیتوان ارایه داد با این اطلاعات بنظرتان با توجه به اینکه کرنش ما (LE) نهایت ۰.۴ است و به حدی که نرم افزار برای ناپایداری مشخص کرده نرسیده ایا نتایج اعتبار دارند؟
ممنونم

در توضیحات شما گزاره هایی است که برای بنده مبهم هستند،
خواص موادی که شما از مقالات استفاده کردید و بوسیله ارزیابی نرم افزار نتیجه گرفتید در فلان کرنش ناپایدار بوده برای دقیقا چه ماده بوده و اینکه میفرمایید در تحلیل های ما کرنش فشار ۰.۴ است برای چه ماده است؟
و اینکه المان های tet مناسبی استفاده کردید؟
و اینکه شما فقط دارید شبیه سازی می کنید یا تست تحربی دارید و همچنین موارد دیگه ای که احتمالا اینجا بهش اشاره نشده،
همه این موارد باعث میشه نتوان به این سوال پاسخ درستی داد.
متاسفم که بیشتر از این نمی توانم کمکی کنم
موفق باشید

عرض کرده ام که متریال مقالات ترموپلاستیک پلی اورتان است که بنده از تست تجربی آن ها نمودار تنش کرنش کشش تک محوره را به نرم افزار معرفی کردم.
در تحلیل های ما متریال ترموپلاستیک پلی اورتان است که خواص آن را مطابق توضیحات بالا وارد نرم افزار کرده ام و مدل مونی ریولین که اکثر مقالات استفاده کرده اند استفاده شده است.و کرنش ماکسیمم ۰.۴ است.
المان های tet مناسب است و نسبت منظری همه ی آنها بدون هیچ هشدار و خطایی است و استقلال از مش هم انجام شده است.
ما فقط شبیه سازی میکنیم بعدا قرار است با تست تجربی اعتبار سنجی شود.

بهترین راهش همونه که اعتبارش نتایج تون رو با نتایج تست تجربی تشخیص دهید، غیر از این بدون فایل مدل شبیه سازی شده نمی تونم اظهار نظری کنم