شغل آزمایشگاه کالیبراسیون

سلام در مورد شغل آزمایشگاه کالیبراسیون سوال دارم و می‌خواهم بدونم چطور باید مجوز آزمایشگاه رو بگیرم و برای شروع چه میزان سرمایه لازمه؟ و مشتریان از کجا آزمایشگاهها رو میشناسن و آیا بعد از گرفتن استانداردها و مجوز فعالیت مشتریان از لیستی اسم آزمایشگاهای مجاز رو میتونن ببینن یعنی مثلاً سازمان استاندارد اسم تمامی آزمایشگاههای مجاز رو می‌زاره و بر اساس اون باید آزمایشگاه رو انتخاب کنن و یا باید با تبلیغات مشتری جمع کرد؟

درود
برای کسب مجوز تاسیس آزمایشگاه کالیبراسیون باید به مرکز ملی تایید صلاحیت ایران مراجعه نمایید.
میزان سرمایه مورد نیاز بستگی به سطح مراجع یعنی اولیه و ثانویه یا کاری بودن آنها و همچنین گستره کاری و تعداد کمیت های مورد نظر دارد.
به طور کلی حداکثری نمی توان در نظر گرفت.
برای جذب مشتری بعد از دریافت صلاحیت و بارگزاری اون در سامانه سازمان استاندارد باید اقدام به بازاریابی نمایید که داشتن سایت اختصاصی کمک بسزایی خواد خواهد کرد.
امید که موفق باشید.

سلام استاد نباغ در قسمت گشتاور کالیبراسیون ترک تسترها چرا بخش عملی نداریم و هیچ ذهنیتی در مورد ترک تسترها نداریم
و سوال دیگه این که به نظر شما برای شروع به کار از کدام آیتم برای شروع به کار کالیبراسیون بهتر هست و کدام آیتم درآمد بیشتری دارد؟

درود بر شما
رویکرد مجموعه آموزشی سطح متوسط و متداول کالیبراسیون هست و در مجموعه آموزشی کارکرد و روش استفاده ترک تسترهای مرجع کالیبراسیون گشتاور برای کالیبراسیون ترک مترها و ترک رنچ ها آموزش داده شده و کالیبراسیون مراجع ثانویه گشتاور (ترک تسترها) که با مراجع اولیه (اهرم و وزنه) کالیبره می شوند اشاره نشده و در صورت درخواست و لزوم در پکیج های تکمیلی اضافه خواهد شد.
باتوجه به نیاز صنعت و حجم استفاده ، تجهیزات اندازه گیری در کمیت های دما ، فشار و جرم بصورت عمومی تری کاربرد دارند.
این نکته فراموش نشه که نسبت به هزینه و سطح کالیبراسیون و صنعت هدف ، باید کمیت ها اولویت بندی شوند.

استاد نباغ ببخشید من زیاد مزاحمتون میشم از کجا میتونیم یه مشاوره در مورد کالیبراسیون داشته باشیم و آیا از خود شما هم میتونیم مشاوره حضوری بگیریم و سوال دیگه این که آیا آموزش پارتیکل کانتر هم در دوره های جدید قرار خواهد گرفت؟

وقت خوش
بسته به موضوع در حد توان در خدمتتون خواهم بود.
درصورت صلاحدید همکاران در مجموعه نماتک راه های ارتباطی و تماس رو خدمتتون اعلام خواهند کرد.
درخصوص پارتیکل کانتر هم خیر برنامه ای برای این موضوع باتوجه به تعداد مخاطب و درخواست ها وجود نداره.

سلام جناب مهندس نیارکی

شماره ارتباطی مهندس نباغ برای دریافت مشاوره تخصصی از ایشان خدمت شما.

09122858852