تقویت سیگنال ترموکوپل های اکتیو

سلام مهندس می خواستم مدار تقویت کننده ترموکوپل طراحی کنم متوجه شدم ماژولش وجد داره اما تلرانسش زیاد هست و دقیق نیست چطور میتونم با واحد adc میکرو دما رو بخونم که تا حدی تقویت شده باشه که نویز نگیرد با چند تا سرچ زدن متوجه شدم باید یا ترسمیتر خریداری بشه که هزینش زیاده و از لحاظ ابعاد باکس و پروژه هم محدودم ویا اینکه با آپ امپ تقویتش کنم که مدار اون هم بستم اما نتیجه ای نگرفتم لطفا راهنمایی کنید ممنون

سلام دوست عزیز، شما برای اندازه گیری دقیق دما بهتر هست از سنسورهای دیجیتال استفاده کنید. الان سنسورهای دیجیتال زیادی وجود دارن مثل سری sht که دقت های مختلف دارن. این سنسورها، دما رو با دقت بالا با فیلترهایی که داخل خودشون دارن اندازه گیری میکنن و روی پرتوکل هایی مثل one wire اون رو ارسال میکنن.

اگر حتما نیاز دارید که از سنسور آنالوگ استفاده کنید و نیاز به تقویت سیگنال اون دارید، باید نکات مربوط به طراحی بدون نویز که داخل بسته توضیح دادیم رو رعایت کنید. تمامی سیم ها باید از نوع شیلد دار ترجیحا twisted pair باشن و از همه مهم تر باید تغذیه شما بدون نویز و عالی کار کنه. برای تقویت سیگنال ها هم میتونید از نوع خاصی از تقویت کننده ها به اسم instrumentation op-amps استفاده کنید که برای همین کار ساخته شده هستن. سرچ کنید و در فروشگاه های اینترنتی انواع اون رو پیدا کنید.