فشار محفظه سیل

سلام
استاد عزیز
با یک پمپ bb4 سر و کار دارم ، دیتای سیل اون رو نگاه میکردم ، بالانس لاین هم داره پمپ ، در دیتا متوجه شدم هم برای درایو اند و هم برای ناندرایو اند از یک نوع سیل استفاده کرد.هم اینکه فشار ساکشن ماکزیمم پمپ 12 بار هست و طراح فشار محفظه سیل ماکزیمم را 14 بار گرفته … آیا معقوله ؟ عکس دیتا هم اینجا آپلود میکنم2020-04-02/1585816215-609132-untitled.jpeg

دقیقا

@Eskandarlu#937
ارادتمندم
پس عملا کار درستی نیست ؟

@628#758 بله متاسفانه کمپانی سولرز پمپ هایی از این دست رو برای نیروگاه کاشان هم تامین کرده که به نظر شخصی بنده کار درستی نبوده. به هر ترتیب فشار محفظه سیل رو برای اون‌میشه از روابط پمپ های BB3یا BB5محاسبه کرد و بعد با استفاده با توجه به پلن انتخابی فشار مورد نیاز سیال در ورود به محفظه رو تنظیم کرد

@Eskandarlu#752 استاد عزیز ، من جدیدا با پمپی طرف هستم برای نیروگاه هست دو و نیم مگاوات ، هد ۲۵۰۰ متر دبی حدود ۳۰۰ متر مکعب ، این پمپ ۱۲ طبقه است با کلی ابزار دقیق به روز هم هست برای سولزره ۲۰۱۸ ، چون با هیدروکوپلینگ کار میکنه در دوطرف deو nde دارای مکانیکال سیل هست که آب این سیل ها از بیرون تامین میشه و توسط پلن ۲۳ خنک کاری میشه ،
الان چیزی که فکر منو مشغول کرده شیوه انتخاب مکانیکال سیل های این غول هست

مخلصم؛
بر اساس روابطی که در کتاب گفتم سیل سمت ساکشن باید فشار ۱۲ بار و سیل سمت دیسشارژ باید ۱۷ بار باشه.
اگر فشار محفظه سیل کم تر از مقداری که هست در نظرگرفته بشه فنر با ثابت فنر کم تر انتخاب میشه در صورت دائم کار بودن در شرایط بیشینه میتونه خاصیت الاستیک خودش رو به مرور از دست بده

ارادت. پمپ های BB4معمولا مجهز به مکانیکال سیل نبوده و با پکینگ نشت بندی میشن. اگر با مکانیکال سیل نشت بندی اتفاق بیافته روابط مثل پمپ های BB3خواهد بود. ممنونم از حُسن توجه شما

@Eskandarlu#93ارادتمندم
پس عملا کار درستی نکردند در اینجا ؟

با سلام و تشکر از استاد بزرگوار
استاد عزیز ، نحوه محاسبه فشار سیل چمبر در پمپ های BB4 به چه صورت است ؟ چون توی کتاب رابطه ای نبود