تعمیر منبع تغذیه داژنگ

سلام وقتتون بخیر
منبع تغذیه من توسط یکی از دوستان دکمه پشت دستگاه که تبدیل 220 ولت است زده شده و ال ای دیا دیگه تصویر ندارند و فن دستگاه موثع روشن شدن کار نمیکنند و فقط موقع تغییر ولوم ها صدای رله ها شنیده میشه مشکل از چی میتونه باشه خازن و پل دیود ها هم تست کردم مشکلی نبود حتی تعویضشونم کردم

سلام دوست عزیز، من جمله اول شما رو متوجه نشدم. چه اتفاقی افتاده برای دستگاه؟
دستگاه رو که باز کردید جایی اثر سوختگی مشخص نیست؟ با مولتی متر تست کنید که مولتاژ تا کجای مدار میرسه؟
در صورت امکان، عکس واضح بفرستید از برد دستگاه.

با سلام
منبع تغذیه 0 تا 30 ولت 2 آمپر دارم. ولتاژ رفته روی 46 ولت و با چرخاندن ولوم، ولتاژ در حد یکی دو ولت تغییر میکنه .
ولومها را بررسی کردم مشکلی نداشتند.
بورد بالای ترانس هم بطور چشمی بررسی کردم ، ایراد ظاهری خاصی مشاهده نشد.
چند دقیقه قبل از این اتفاق دیدم پراب مثبت ومنفی بهم چسبیده اند و دستگاه در حال جریان کشی بود.
لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام موارد زیر رو بررسی کنید :
1.مقاومت های زیر 1کیلو
2.دیود ها
3.فیوز ها
4.ولتاژ خازن های خروجی
5.ولتاژ های کانکتور های بین برد وسط یا همون تغذیه و برد بالا یا درایور سون سگمنت ها
6.مسیر کلید بین 110و220را دنبال کنید و قطعات را بررسی کنید
7.در حالتی که سیستم روشن هست با ترموکوپل مولتی متر دمای قطعات بزرگ مثل دیود و شاتکی و ترانزیستور آی سی و دیود زنر و مقاومت ها را بررسی کنید در این تست باید خروجی مدار open loopباشد
8.ترک ها پاره نشده باشد مخصوصا ترک های نازک
9.در حالت تست گرم تمامی پایه های ترانس (خطی) را با مولتی متر تست بگیرید ولتاز داشته باشند
10.ممکن هست درایور سون سگمنت ها سوخته باشد دیتاشیت درایور ها را گرفته و خروجی انها را بررسی کنید اگر تمامی خروجی ها ولتاژی ما بین3تا5 داشتند و باهم برابر بودن بیانگر این هست که شما هم ای سی درایور سالم دارید و هم مدارات راه انداز آی سی سالم هستند در این حالت سون سگمنت ها سوخته هستند یا مشکل از برد تغذیه هست

سلام دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید منبع تغذیه آزمایشگاهی داژنگ 30 ولت 2 امپر دارم ولتاژ تا 54 اومده با ولوم هم هیچ تغییری نمیکنه هر 4 تا ولوم هم عوض کردم ولی هنوز همونجوره