کارآفرینی و ایجاد شرکت

سلام و خسته نباشید خدمت جناب مهندس معین
من کارشناسی رباتیک خوندم و ارشد الکترونیک خوندم و دکتری دارم الکترونیک میخونم.
من در استان فا رس و شهرستان مرودشت زندگی میکنم و میخوام یک شرکت الکترونیک راه اندازی کنم توی مرودشت. میشه توضیح بدین من چطوری میتونم موفق باشم توی این کار از چه پروژه هایی میتونم شروع کنم
ممنون میشم راهنمای کنید

3 پسندیده

سلام فوق العاده هست ما توی این منطقه‌ افراد فعال کم داریم من و آماده شراکت هستم از شیراز و تجربه 12 ساله کار در بازار و2 ثبت اختراع 09177102938

1 پسندیده

سلام دوست عزیز، به نظر من هر کسب و کار موفقی در حال حل کردن یک مشکل واقعی هست. شما باید با دید باز به اطراف خودتون نگاه کنید و یک مشکل که میشه با الکترونیک حل بشه رو پیدا کنید و اون رو حل کنید. حتی ممکنه این مشکل قبلا حل شده باشه و شما بتونید بهتر حلش کنید یا ارزونتر حلش کنید. اگر کسب و کار شما در حال حل کردن یک مشکل واقعی باشه، پس یک نیاز واقعی به اون وجود داره و شما احتمال موفقیت بیشتری خواهید داشت.
مثلا بانک ها رو در نظر بگیرید، همین سیستم نوبت دهی که الان همه جا پیدا میشه، قبلا نبود و اگر در اون زمان از بانک استفاده کرده باشید، میدونید که چه مشکل بزرگی در صف های بانک ها وجود داشت. به همین راحتی چند شرکت این مشکل رو دیدن و حل کردن و سیستم نوبت دهی و شماره باجه ها و غیره ساخته شد.
همین سیستم ها در زمان کرونا مشکلشون این بود که با توجه به اینکه ویروس از روی سطوح هم منتقل میشد، زدن دکمه برای گرفتن نوبت توسط تعداد زیادی آدم میتونست خطرناک باشه. خیلی جالب بود که به سرعت این دکمه ها در خیلی از بانک ها تبدیل شدن به یک سنسور که فقط لازم هست دستتون رو جلوش بگیرید و نیازی به لمس چیزی نیست. اگر به کسب و کارها نگاه کنید، نمونه های بسیار زیادی از این موارد میبینید که خیلی از اونها موفق هستن.

1 پسندیده