بسته تعمیرات الکترونیک

سلام جناب مهندس معین
بسته تعمیرات الکترونیک و خریداری کردم لیست قطعاتی که این دوره نیاز داره اگر میشه بهم بگین تا یکدفعه خریداری کنم ممنون از شما و تیم نماتک

1 پسندیده

با سلام اگه لیستی باشه که مشخص باشه مربوط به چه فصلی هست که عالیه بنده هم میخوام و سپاس از نماتک و استادمعین وسایراساتید

با سلام اگر این مورد رو راهنمایی بفرمایند جناب معین ممنون میشیم

سلام دوست عزیز، برای شروع کار تعمیرات شما موارد زیر رو بهتره تهیه کنید:

• مولتی متر
  • فازمتر
  • هویه
  • قلع
  • روغن لحیم و فلاکس
  • پنس
    بسته به دستگاهی که قراره روش کار کنید، بهتره که انواع پیچ گوشتی و سیم چین و کف چین و … هم کم کم خریداری کنید.

در بسته ما قطعات و مدارهای الکترونیکی رو هم آموزش میدیم. اگر خواستید اونها رو هم عملی تست کنید، خود اون قطعات رو باید تهیه کنید (مثلا مقاومت و خازن و ترانزیستور و …) و نیاز به یک منبع تغذیه هم دارید. یک breadboard هم داشته باشید خوب هست.

بسته به اینکه در چه زمینه ای از تعمیرات بخواید فعالیت کنید هم ممکنه نیاز به LCR متر و اسیلوسکوپ داشته باشید. انواع ذره بین و لوپ (شبیه میکروسکوپ های دیجیتال و یا غیر دیجیتال) و …

بسیاری از دستگاه های اندازه گیری و مرتبط با تعمیرات هم در فصل مربوط به اون توضیح داده شده که بنا بر نیاز ممکن هست لازم باشه تهیه کنید.

در نهایت پیشنهاد من به شما اینه که با بسته پیش برید و هرجا که نیاز کردید نیازی هست به خرید یکی از این تجهیزات اون رو تهیه کنید. به نظر من اون چند موردی که اون اول گفتم رو حتما نیاز خواهید داشت.

2 پسندیده

سلام و سپاس از شما و مجموعه خوب نماتک
کاملا درست میفرمایید