پایپینگ و نکات اجرائی و طراحی

تصویر
علت حالت سیفون مانند در ورودی پمپ چه می‌تواند باشد سیال حاوی ذرات پلیمری هست و از فیلتر های نوع تی استفاده شده است.آیا می‌خواد با استفاده از کاهش فشار و نیروی ثقل سبب تهنشین شدن ذرات جامد پلیمر موجود در سیال شود یا به خاطر این هست که سیال ورودی با فشار زیاد وارد محفظه ساکشن پمپ نشود یا برای هوا گیری ؟
تصویر
و همین حالت سیفون مانند در خروجی پمپ های کولینگ تور نیز وجود داشت علت چه میتونه باشه البته اونجا فکر کنم از یک استرینر وای هم کنار همین حالت سیفون مانند در خروجی پمپ استاده شده است

به نظر میرسه صرفا جهت اتصال به استرینر باشه. چون بعلت نکات اجرایی الویشن پایپینگ قبل از پمپ و هدر پایین بوده و به شیوه دیگه ای نتونستن به استرینر متصل کنند

1 پسندیده

سلام و عرض ادب

در این خصوص این مدل طراحی که در تصاویر میبینم تنها چیزی که به ذهن بنده میرسه این مورد هست که احتمالا ازین پمپ در راستای تخلیه یک محیط هم استفاده بشود و زمانی که این عملیات مد نظر است با استفاده از این انشعاب مکش از طریق پمپ ایجاد شود و از این مسیر تخلیه گردد.

متاسفانه تابحال چنین طراحی ندیده بودم و از این جهت دلیل مشخصی برای آن در ذهنم متصور نیستم. اگر محل اجرا و همچنین سیال و شرایط گفته شود بنده هم در این راستا تحقیقاتی انجام میدهم.

پتروشیمی تولید پلی اتیلن ترفتالات
مواد داخل خط اتیلن گلایکول به همراه ناخالصی و پلیمر تشکیل نشده.که این خط بعد از hate wellقرار می‌گیرد و بعد از عبور از استرینر به طرف پمپ های اتیلن گلایکول می‌رود

1 پسندیده

در این خصوص مطالعه میکنم و بعد از مطالعه نتایج رو خدمت شما خواهم گفت