شبیه‌سازی هایسیس- برج های جذب و دفع

با سلام و وقت بخیر
توی سرفصلهای آموزش نرم افزار هایسیس بخش برج های جذب و دفع نبود و برای بنده نیاز هست آموزش این بخش می خواستم بدونم باید چکار انجام بدم.

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
اگر منظورتان برج جذب و دفع بخار-مایع است، در سرفصل‌های ارایه شده در این دوره، برج‌های تقطیر گنجانده شده است و با توجه به اینکه پیچیدگی برج‌های تقطیر به دلیل داشتن کندانسور و ریبویلر از برج‌های جذب و دفع بیشتر می‌باشد، مشاهده ویدیوهای بخش تقطیر نیاز شما را برطرف می‌کند.
اما اگر به دنبال آموزش برج‌های جذب و دفع دارای جاذب جامد هستید، نرم‌افزارهای Aspen HYSYS و Aspen Plus قادر به شبیه‌سازی این برج‌ها نیستند و بایستی از نرم‌افزار Aspen Adsorption استفاده کنید.

ارادتمند
بهروزی‌فر

سلام تشکر از توضیحاتتون
من برای انتخاب برج دفع تو فرآیند حذف CO2 آمونیاک دچار مشکل شدم
حذف با استفاده از آمین هست ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
برای برج دفع CO2 (یا به عبارت دیگر برج بازیابی آمین)، از یک برج تقطیر با کندانسور نوع Full Reflux (فقط محصول بخار در بالای برج) و ریبویلر نوع Kettle استفاده کنید…

ارادتمند
بهروزی‌فر

1 پسندیده

تشکر

درود استاد عزیز
ممنون میشم شبیه سازی فرآیندهای جذب سطحی مثل فرآیند جذب آلاینده های آلی آب توسط نانوذرات یا نانوسیالات در نرم افزار Aspen adsorption هم به سرفصل های دوره اضافه کنید.(نیاز شدیدی به یادگیری این نرم افزار است)

سلام دوست عزیز
چون نرم افزار Aspen adsorption متقاضی کمتری نسبت به Aspen Plus و Aspen HYSYS دارد، در این پکیج آموزشی گنجانده نشده تا مدت زمان و هزینه دوره برای عموم دانشپذیران که عمدتاً به دنبال یادگیری شبیه سازی فرآیند هستند، منطقی باشد. با این وجود امکان تهیه یک بسته جداگانه برای این نرم افزار وجود دارد.

ارادتمند
بهروزی‌فر

1 پسندیده

هاسیس داینامیک
طراحی برای‌ سایزینگ و پر کردن دیتاشیت
و آموزش اصول طراحی پی اف دی و پی ان آی دی (خصوصا مباحث کنترلی )
خیلی تو ایران کم کار شده اگر امکانش هست تو آموزشهای جدید در نظر بگیرید