منبع آموزش مناسب علاوه بر دوره

عرض سلام و ادب خدمت مدرس محترم آقای مهندس عظیم نژاد و همه دوستان گرامی.
آقای مهندس میخواستم بدونم آیا منبع آموزشی دیگری برای یادگیری و مطالعه بیشتر درباره جزئیات تانک های ذخیره و استاندارد api 650 وجود داره یا نه. کتاب فارسی یا انگلیسی یا ترجمه فرقی نداره. حتی اگه pdf اش هم موجود باشه ممنون میشم.
همچنین درباره طراحی مخازن double-wall که از api 620 استفاده میشه آیا منبع آموزشی ای وجود داره ؟
متشکرم

با سلام

برای مطالعه بیشتر در ارتباط با مخازن ذخیره منابع بسیار زیادی وجود دارد که در ذیل برخی از آنها آورده شده است:

1- کتاب اول Guide to Storage Tanks and Equipment که نوشته Bob Long هست و در حال حاضر هم بسیاری از طراحی ها بر اساس برخی از راهکار های این کتاب انجام شده است. بسیار کتاب خوبی برای به دست آوردن درک عمیق تر از مباحث مربوط به مخازن ذخیره می باشد.
2- کتاب دوم Above Ground Storage Tanks که نوشته Myers هست و این کتاب مباحث بیشتری در ارتباط با مخازن ذخیره بیان کرده است.
3- منابع بسیار زیاد دیگری هم موجود هست که میبایست در اینترنت جستجو کنید از جمله روش های ساخت مخازن و روش های بازرسی و غیره که هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی موجود می باشند.

در ارتباط با فایل ها هم به دلیل حجم بالای فایل ها با سرچ ساده در اینترنت می توانید فایل پی دی اف را جستجو و دانلود کنید.

در ارتباط با سوال دوم هم مخازن دو جداره یا double-wall با استفاده از استاندارد API 620 طراحی می شوند که در کنارش بهتر است استاندارد API 625 نیز مطالعه شود. استاندارد BS EN 14620 نیز استاندارد اروپایی طراحی این مخازن است که برای مطالعه بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

با سپاس