تعمیر هدفون بلوتوث

سلام خسته نباشید متاسفانه به علت خراب بودن کلگی شارژر هدفون دچارمشگل شد در حالت عادی روشن نمیشد با وصل کردن شارژر روشن میشد ولی بعد چند ثانیه خاموش میشد(باطری چک شد مشگلی نداشت برای اطمینان بیشتر از باطری دیگر استفاده کردم)بعد بررسی متوجه سوختن مقاومتی که مشخص کردم سوخته بود که با تعویضش درست شد ولی بعد چند ساعت استفاده دوباره مقاومت سوخت دفعه دوم متاسفانه بعد خارجدکردن مقاومت لحیمها رو پاک نکرده بودم و کنار گذاشته بودمش که همکارم باطری رو بهش وصل کرده بود و الان کلا روشن نمیشه هیچ نقشه ای هم ازش پیدا نکردم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید بنده رشتم برق هست و اطلاعات الکترونیکی زیادی ندارم سپاسگذارم
تصویر

سلام دوست عزیز، با توجه به توضیحاتی که دادید، به نظر میاد که برد دچار اتصالی شده باشه. برای عیب یابی اینکه چرا روشن نمیشه، شما باید ولتاژ گیری کنید و ببینید که آیا ولتاژ قسمت های مختلف این برد تامین میشه یا نه.
اول مطمئن بشید که روی ورودی ولتاژ، اتصال کوتاه نداشته باشید. حتما قسمت های مختلف رو چک کنید و دنبال اتصالی بگردید.
از ورودی تغذیه شروع کنید (یا باتری و یا سوکت usb) و شروع کنید ولتاژ گرفتن و ببینید که آیا با آی سی اصلی ولتاژ میرسه؟ به قسمت های مختلف برد چطور؟ اگر خوش شانس باشید، یکی از قطعات محافظتی مثل دیود یا مقاومت سوخته و میتونید اون رو تعویض کنید. اگر اتصالی باعث جریان کشی بالا از آی سی اصلی شده باشه، باید اون رو تعویض کنید که معمولا در بازار پیدا نمیشه.