اتاق کنترل پتروشیمی

سلام
تو اتاق کنترل پتروشیمی وظیفه کدام بخش هستش که پارامتر های کنترلی را تنظیم کند (ابزاردقیق یا بچه های اتاق کنترل مهندسی شیمی) و اینکه آیا در صنعت Kpمنفی داریم گین یا بهره منفی داریم واینکه آیا شما همچین عدادی تا به حال در صنعت داشته اید.
و آیا امکان دارد در مورد هر قسمت از ضرایبی که در تصویر هستش توضیح دهید که چه هستند و چه کاربردی دارند و آیا محاسبات سرانگشی وجود دارد برا زود تر رسیدن به عداد بهینه مورد نظر

تصویر
تصویر
تصویر

سلام وقت بخیر
اینا پارامترها ، پارامترهای pid هستن که در قسمت pid توضیح داده شده ، معمولا هنگام راه اندازی از auto tune برای تنظیم ضرایب استفاده میکنیم ، که مقدار اولیه داشته باشیم بعد با توجه به شرایط و پاسخ سیستم این پارامترها رو کم کم تغییر میدیم تا به پاسخ مطلوب برسیم
ضریب kp منفی هم میتونیم داشته باشیم و این بستگی به بلوک دیاگرام pid که استفاده میکنید داره
در بعضی سیستمها عملکرد معکوس pid رو با kp منفی انجام میدن
بعنوان مثال برای کنترل دما شما اگه از هیتر استفاده کنید هر چه دما از setpoint بیشتر بشه شما باید خروجی رو کم کنید ولی اگه برای کنترل دما از کمپرسور استفاده کنید هر چه دما از setpoint بیشتر بشه شما باید خروجی رو زیادتر کنید ، در یک حالت kp مثبت در یک حالت منفی خواهد بود
موفق باشی

سپاس
ببخشید جناب مهندس من رشته مهندسی شیمی هستم آیا با شرکت در دوره های ابزاردقیق و plc میتونم یک برنامه نویس plc بشم

سلام وقت بخیر
بله امکان پذیر هست ولی باید بیشتر تلاش کنید و یکسری موارد پایه در مورد تابلو های کنترل رو هم باید اشنایی پیدا کنید
موفق باشی

یه دوره برق صنعتی چند سال پیش رفتم

1 پسندیده

خوبه
میتونید PLC از مقدماتی شروع کنید
موفق باشی