تصویر ال سی دی برعکس نمایش می دهد

سلام استاد. در حال تعمیر یک تجهیز پزشکی بودم که یک فلت 50 پین قطعی داشت برای ال سی دی تصویر. فلت رو که عوض کردم تصویر برعکس شد؟ فلت به صورت مستقیم است. امکانش هست راهنمایی کنید؟ هیچ عمل دیگه ای روی برد انجام نشده

سلام دوست عزیز، لطفا اطلاعات بیشتری بدید. تصویر رنگی هست؟ منظور از برعکس شدن یعنی mirror شده یا اینکه جای بالا و پایین عوض شده؟ میتونید عکس از دستگاه و فلت و خروجی اون ارسال کنید؟
آیا فلت به طور کامل یک به یک هست؟ یعنی هر پین سر ورودی به همون پین سر خروجی وصل هست؟
تغذیه با همون فلت میرسه یا جدا هست؟

استاد یک سوال دیگه دارم. شاید سه بار فصل قطعات تعمیرات و نگاه کردم و نسبتا تسلط خوبی روی قطعات دارم ولی به شدت به اینکه مدار روی برد داره چه کاری میکنه گیج میشم. من توی تعمیرات تجهیزات پزشکی کار می کنم و رفرنس های دستگاه یا سرویس منوال های دستگاه ها خیلی سخت پیدا میشن. مثلا یک دستگاه شاید چندین برد برای قسمت های مختلف داره. وقتی بردی رو میبینم خیلی گیج میشم. میتونید راهنمایی کنید یا فایلی هست که بخونم فارسی یا انگلیسی باشه هم مهم نیست.

سلام استاد. عذر خواهی میکنم که دیر جواب می دم. سرویس منوال دستگاه رو پیدا کردم. جالب بود وقتی فلت تصویر رو تعویض می کنی نوشته بود باید دیپ سوییچ ها رو روی حالت دیگه ای قرار بدیم که چون ولتاژ تصویر با -18 کار می کرد حالت های 4 تا دیپ سوییچ و تست کردم و تصویر برگشت.

سلام دوست عزیز، خوشحال هستم که مشکلتون حل شده. با کنجکاوی و تمرین و کسب تجربه، روز به روز درک بهتری از مدارها پیدا میکنید مخصوصا اگر در یک فیلد کار کنید، خیلی زود میبینید که چقدر دستگاه ها به هم شبیه هستن.
موفق باشید.