تعمیر منبع تغذیه سوییچینگ

سلام یه منبع تغذیه سوییچینگ ۱۴ ولت آیفون تصویری پیک اتصالی داشت با تست لامپ روشن میشد آیسی 5l0380R و عوض کردم با خازن و اپتو کوپلر الان خروجی وصل شد ولی گوش رو نزدیک پاور میکنم صدای تیک تیک عقربه ثانیه ساعت میده تمام خازنهای الکترولبت هم عوض کردم خروجی دارم ولی صدای تیک تیک میده علت چی میتونه باشه و همچنین میخواستم نقش اون خازنهای آبی کوچیک در منابع تغذیه چیه کاربردشون چیه یا همون خازنهای کوچیک تو بردهای مختلف ومنابع تغذیه
۲۰۲۲۰۵۱۳_۱۴۴۱۵۵
IMG_20220513_145412_589

سلام دوست عزیز، معمولا منبع صدا از ترانس هست. اون رو چک بفرمایید. دقت کنید که صدای ویزویز در منابع سوییچینگ طبیعی هست ولی صدای تیک تیک ساعت به نظر عجیب هست.
قطعای هم که مشخص کردید، اون که کنار ترانس هست رو بهش میگن خازن Y که در بسته توضیحش رو دادیم.
اون که پایین کنار هیت سینک هست دیده نمیشه درست. اگر عکس بهتری دارید و یا ورودی و خروجی اون مشخص هست به کجا وصل شده شاید بتونم کمک کنم.
اون قطعه ای که بالای تصویر هست هم همینطور. بدون عکس دقیقتر و دیدن نوشته روش و چک کردن ورودی و خروجی اون نمیشه متوجه شد.
در مورد کاربرد قطعات و اینکه نقش هرکدام چی هست، داخل بسته مفصل انواع و اقسام مدارها و کاربردهای معروف اونها رو گفتیم. من از شما خواهش میکنم بسته رو با دقت ببینید. اگر بسته رو با دقت دیده بودید، اون خازن کنار ترانس رو کامل میدونستید چی هست. من از این بابت این نکته رو به شما میگم چون قبلا هم سوالاتی پرسیدید که نشون میده بسته رو با دقت ندیدید و اعتراض داشتید به اینکه در تعمیر دچار مشکل شدید. من از شما خواهش میکنم که بسته رو گزیده خوانی نکنید و از اول تا آخر بسته رو یکبار کامل ببینید و نوت بردارید و مرور کنید. جلو نزنید و با خود بسته پیش برید. تمرین کنید و بدونید که هیچ میانبری وجود نداره. هر کسی که تبلیغ میانبر به شما کرد مطمئن باشید که نیتش خیر نیست.

2 پسندیده