طریقه اتصال مدباس

سلام مهندس مقدار set point و pv روی تاچ پنل که باید نوشته و فیدبک خوانده شده براش بیاد جهت مانیتورینگ از گراف i/o fild استفاده کنیم؟
یا گراف دیگری لازمه.

سلام مهندس از راهنمایی در خصوص plc1200 ممنونم .
سوالی که در مورد set point و pv پرسیدم دقیقا اینه که یک اینورتر داریم که روی hmi یک دور بهش میدیم و یک فیدبک ازش میگیریم حالا با برنامه نویسی scal وunscal که بخواهیم مقادیر روی تاچ نمایش داده بشه باید از کدام گرافیک استفاده کنیم.
تشکر میکنم.

مهندس عزیز بلوکی که سیگنال دیجیتال i0.0 را تبدیل به یک سیگنال خروجی q0.0 کند را بهم معرفی کنید.
ممنونم.
منظورم یه سیگنال چشمک زن از سایت وارد ورودی DI بشه و از این ورودی یه سیگنال خروجی ثابت بعد از چند ثانیه بده جهت حفاظت.مثال سنسور انتهای بلت ها.

مهندس عزیز وقت شما بخیر.
میشه درباره حفاظت از یه سیستم اجرا شده راه حل هایی اساسی یا به قولی فوت کوزه گری را ارائه بدین تا طرف مقابل نتونه ازش کپی برداری نکنه.
ممنون میشم.

مهندس من استارت و استپ موتور را با دو ادرس m0.0 و m0.1 گذاشتم روی یک فلیپ فلاپ و با لمس موتور موتور استارت و با لمس مجدد موتور موتور استپ میشود ولی مشکل اینجاست که هر گاه موتور روی حالت استارت است و موتور در حال کار است اگر ready یا حفاظت ان عمل کند استپ میشود ولی هنوز ادرس m0.0 روی تاچ سبز رنگ است و به محض وصل بی متال ،بدون اینکه فرمان به موتور بدم استارت میشود چون هنوز m0.0 فعال است می خوام با قطع خروجی کنتاکت m0.0 غیره فعال گردد.
اگر بشه m0.0 را لحظه ای کرد مشکل حل میشود.
لطفا راهنمایی بفرمایید.
ممنونم.

راحتترین راه اینه که سیگنال ready وسایر حفاظتها رو تحت عنوان یک سیگنال به ورودی plc بدید و در برنامه plc از این سیگنال برای reset کردن m0.0 استفاده کنید

شما میتونید در هر مدل از plc که استفاده میکنید پسورد بذارید که از برنامه حفاظت بشه
در تمام سری های زیمنس این امکان وجود داره

سوالتون رو متوجه نشدم اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید
ممنون

گراف دیگری نیاز ندارید ، تگ مربوطه رو در hmi به io field اختصاص بدید کافی هست

سلام وقت بخیر
بله در این موارد graph راحتتر سریعتر و مطمین تر هست

سلام مهندس عزیز وقت شما بخیر.
ممنونم از پاسخ های کامل و جامع.
یه سنسور جهت حفاظت بلت ها انتهای بلت هست این سنسور ۲۴ ولت dc میفرسته plc سیگنالی که این سنسور میفرسته سیگنال ممتده( از لحظه شروع کار نوار به صورت چشمک زن قطع و وصل میشه به طور کلی جهت حفاظت از پارگی نوار نصب شده) حال من باید به محض اینکه بلت استارت شد از این سنسور یه ادرس چشمک زن به کارت DI ارسال کنم و در داخل نرم افزار این ورودی چشمک زن را بدم به یک بلوک تا تبدیل به همان ورودی ولی دیگه تو نرم افزار یک ادرس DI ثابت ازش بگیریم.
بطور کلی یک سیگنال چشمک زن را باید تبدیل کنیم به یک سیگنال ثابت.
ممنونم.

سلام وقت بخیر
این ورودی رو میتونی بدی به یک تایمر که زمانیکه ورودی فعال شد تایمر کارکنه و اگه ورودی دوباره اومد تایمر مجدد کار کنه تا زمانیکه ورودی پالس نده اونوقت پعد از زمان مورد نظر مثلا 0.5 ثانیه خروجی قطع بشه
موفق باشی