طریقه ی شستشوی برد

سلام استاد برای شستشوی برد موقعی که کثیفه و یا بعد از زدن خمیر فلاکس وتعمیر ولحیم کاری از چه چیزی استفاده کنیم جهت شستشو ؟ تو بسته فرمودین تینر چه تینری ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰؟ یا خلوصهای دیگه بعد اسپری کنیم یا داخل همین تینر بندازیم ؟اگه بندازیم چند دقیقه داخل تینر بمونه ؟ بعد تینر به قطعات آسیب نمیرسونه ؟ وخودش خشک میشه چه قدر باید بمونه خشک بشه و بعد برق وصل کنیم ؟

سلام دوست عزیز، کلا تینر رو با یک دستمال مناسب و یا یک پد پنبه ای روی برد بکشید و برد رو داخل تینر نندازید اصلا. استفاده از یک مسواک نرم هم خیلی کمک میکنه. از تینر های ضعیف استفاده کنید و یا از اسپری های تمیز کننده برد استفاده کنید. (البته اونها نسبت به تینر قیمت بالاتری دارن و تاثیر تینر بهتر هست ولی استفاده و نگهداری تینر سخت تر هست)

میتونه آسیب بزنه. حتما یک دستمال و یا پد پنبه ای رو به تینر آغشته کنید و اون رو روی برد بکشید جوری که تینر جاری نشه.

اگر از تینر فوری استفاده کنید، سریع تر خشک میشه ولی تا کامل خشک نشده به برق نزنید دستگاه رو. میتونید جلوی پنکه یا فن بذارید که سریعتر خشک بشه.

ممنونم متشکر

سلام استاد من از شستشوی آلتراسونیک استفاده میکنم گرون در میاد، اما جدیدا از گاز LPG کپسول استفاده میکنم خطرناکه اما در فضای باز حیاط پشت مغازه عصرها و اوایل صبح انجام میدم نتیجه فوق العاده هست تمام چربی ها و کثیفی ها رو میشوره میبره