اتصالی میکروکنترلر

سلام
تجربه یه سری از تعمیرکاران در خصوص رفع اتصالی این هست که روی سلف(بدون خارج کردن تست بوق یا مقاومت پایین ) و ای سی رگولاتور رو خارج و از خروجی ان با مولتی متر تست بوق یا مقاومت بگیرید و اگر مقاومت پایین داشت پس مشکل از میکرو هست و دستگاه مربوطه با توجه به عدم وجود بوت میکرو دیگر قابل درست شدن نیست
ایا همچنین تکنیکی قابل استناد هست؟

سلام دوست عزیز، من متوجه تکنیکی که توضیح دادید نشدم. چه دستگاهی؟ کدوم سلف؟ لطفا کمی بیشتر توضیح بدید.
آیا استدلالی هم برای چرایی این روش بهتون گفتن؟

سلام جناب مهندس
در داخل برد مین ( در موقعی که پایه ها به هم اتصالی دارند) بعد از جدا کردن رگولاتور و گرفتن مقاومت پایه خروجی نسبت به زمین اگه مقاومت بسیار پایین وجود داشت دلیل ان اتصالی میکرو کنترلر اصلی هست و با توجه به عدم وجود نرم افزار و بوت میکرو مربوطه میگن مثلا این دستگاه دیگه درست نمیشه .

یا

سلف های داخل برد مین و اطراف میکرو اگه اتصالی داشتند باز نشان از اتصالی در میگرو و پاسخ عدم تعمیرشدن رو میدن

یا قابل استناد هست این منطق؟

مثلا در گیرنده دیجیتال و یا تلویزیون که در تلویزیون برد مین تعویض یا در گیرنده میگن باید نو بخریم دستگاه رو؟

سلام دوست عزیز، اگر درست متوجه شده باشم روش رو، به نظرم اصولی نیست. وقتی بین دو نقطه، مقاومت کم وجود داره و یا بینشون اتصال کوتاه وجود داره، این اتصالی میتونه از هر قسمت و قطعه ای که این دو نقطع وارد اون میشه باشه. بنابراین شما باید با بررسی قطعات و حتی حذف کردن موقت بعضی از اونها، به اتصالی برسید.
همونطور که در بسته هم نشون دادیم، خازن های اطراف میکروکنترل ها خیلی وقت ها اتصال کوتاه میکنن و به راحتی با تعویض اونها دستگاه به حالت عادی برمیگرده ولی با روشی که شما توضیح دادید، قبل از اینکه تعمیرکار متوجه اتصالی در خازن های کوچک اطراف میکرو بشه، دستگاه رو غیر قابل تعمیر تشخیص میده که اشتباه هست.

2 پسندیده

سلام مهندس ممنون از توضیح تون