ارتباط سریال از میکروکنترلر به لب تاب

اون delay رو زیاد کنید و ببینید تاثیری داره یا نه. مثلا عدد 5000 رو بدید. سیم هایی که به rx و tx وصل شدن (مخصوصا tx میکرو که داره ارسال میکنه) رو بررسی کنید و تعویض کنید. اگر از breadboard استفاده میکنید از اتصالات کاملا مطمئن بشید. به نظر میاد که نویز وجود داره روی خطوط ارتباطی.
اگر همه این موارد کاملا درست هستن، به نظرم باید به مبدل usb2serial شک کرد. شاید مشکلی داره. آیا دسترسی به یک مبدل دیگه دارید؟

1 پسندیده

میکرو کنترلر و usp از لبتاب تغذیه میکنن به گفته خودتون گراند ها یکی هستن غیر از اون از گراند میکروکنترلر به گراند usp مجدد اتصال برقرار کردم
و مشکل هنوز هست
2021-12-27/1640600978-858902-img-20211227-135911.jpeg

مهندس چند سری ویدیو دیدم هرکاری انجام دادید انجام دادم delay زیاد کردم مشکل حل نشد
داخل برنامه Realterm وقتی کاراکتری میومد چراغ زرد رنگ rx ی چشمک میزد پایین این ها چند تا چراغ سبز روشن بود مال شما ولی برای من اون سبز ها روشن نبودن فقط با هر کاراکتر زرد یک چشمک میزد
اینم عکس بردuspserial که دست منه چیپ هیچ مشخصاتی نداره ولی شما دو نمونه گفتید این از اون ها نیست
2021-12-27/1640644489-79046-img-20211228-015240.jpeg

سلام مهندس
از میکروکنترلر کاراکتر a ارسال میکنم به لبتاب کاراکتر a نرم افزار چاپ می‌کنه ولی در کنارش کد های که قابل خوندن نیستن رو هم می‌فرسته مثلا
aaaaaaaaE1E1aaE1aaaaaE1E1aE1aa

بعیده مشکل از اون باشه. delay رو زیاد کردید؟ چی شد؟ baudrate رو حتما درست ست کردید؟

نه همین دارم. سیم هارو کاملا تست کردم حتی خود سیم های uspserial
فقط یک نکته ای. لبتاب باطری ندارن از شارژر به صورت مستقیم استفاده میکنم امکان نویز از این هست؟

سلام دوست عزیز، حتما از اتصال گراند مبدل سریال به گراند مدارتون مطمئن بشید.
لطفا کدی که نوشتید رو هم اینجا ارسال کنید که اگر مشکل از کد هست پیداش کنیم.

چراغ های داخل realterm دقیق نیستن و نمیشه خیلی نتیجه گرفت ازشون.
وقتی که مثلا delay رو میذارید روی ۵ ثانیه، هر ۵ ثانیه یدونه a میاد براتون و بعضی وقتا کاراکتر اشتباه میاد؟
به نظر من بالاترین احتمالی که الان داریم این هست که مبدل usb2serial شما مشکل داره. عدد baudrate رو روی چند گذاشتید؟ اون رو کم کنید شاید مشکل برطرف شد. بعضی از مبدل ها کیفیت خوبی ندارن و ممکن هست روی سرعت های بالا، داده ها رو اشتباه ارسال کنن.
یک نکته دیگه هم بهش دقت کنید این هست که وقتی دارید برنامه رو تست میکنید، پروگرمر رو قطع کنید ببینید تغییری میکنه یا نه. بعضی وقتا پروگرمر باعث نویز میشه.

بله، در حالت هایی امکان نویز وجود داره و به نظر من در این حد نمیتونه نویز ایجاد کنه. اگر همه نکات رو رعایت کردید و همچنان مشکل وجود داره به نظرم خود مبدل رو باید تعویض کنید.