طراحی ترانس چاپر و سلف

برای احیای یک دستگاه نیاز به سلف و چاپر است و متاسفانه جنس های موجود کار ساز نیستند به این فکر افتادم که سلف و چاپر طراحی نمایم اگه راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون

بله درسته
اما نیاز به یک کتاب جامع دارم مهم نیست مال چه مقطعی باشه لطفا کتاب راهنمایی کنید

و مقدار سلف با توجه به مدار رو چی جوری باید انتخاب کنیم
و سوال سوم چگالی جریان چگونه به دست می اید

سلام دوست عزیز، مقدار سلف رو برای چه مداری میخواید محاسبه کنید؟ شما برای هر مدار خاص باید یک ورودی و یک خروجی در نظر بگیرید و بعد در هنگام طراحی ببینید که آیا اصلا سلف نیاز هست یا نه. اینکه مقدار سلف مدار چطوری محاسبه میشه، سوال درستی نیست و حتما باید یک مدار خاص رو مثال بزنید.
برای مثال، یکی از جاهایی که ترانس استفاده میشه، در منابع تغذیه هست. مثلا در منابع تغذیه سوییچینگ، اینکه اون ترانس چه مشخصاتی داره و تعداد دور های اولیه و ثانویه و … چقدر هست و قطر سیم و گپ هوایی و جنس هسته و … همگی داخل دیتاشیت آی سی کنترلر نوشته شده و حتی نرم افزار هم دادن شرکت ها برای این طراحی ها. پس باید حتما ببینید که کاربرد شما چی هست و بعد برای اون دنبال تحلیل دقیق مدار بگردید.

باسلام
ببخشید شما کتابی رو می توانید معرفی کنید که نهوه طراحی ترانس چاپر و سلف را گفته باشد ممنون

سلام دوست عزیز، کتابی که در مورد سلف باشه من نمیشناسم متاسفانه. داخل گوگل بگردید ممکنه مواردی رو پیدا کنید.

>

@Samane#6971 رای احیای یک دستگاه نیاز به سلف و چاپر است و متاسفانه جنس های موجود کار ساز نیستند به این فکر افتادم که سلف و چاپر طراحی نمایم اگه راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون

برای این منظور شما حتما باید ببینید اون سلف کجا استفاده شده و از روی شماره آی سی و دیتاشیت اون برسید به دیزاین سلف و ترانس. بعید میدونم کتابی در این باره به شما بتونه کمک کنه. مثلا فرض کنید که سلف مورد بحث برای یک رگولاتور سوییچینگ استفاده شده. خب باید دیتاشیت اون رگولاتور رو بخونید و در بخشی از اون کاملا توضیح داده که با چه فرمول و چه روابطی، سلف رو انتخاب کنید.