ماژول افزايش ولتاژ

سلام دوست عزیز، اگر دستگاه مرغوبی باشه نباید مشکلی پیش بیاد. مبدل های ولتاژ باید سیستم های حفاظتی در برابر جریان بیش از حد و حالات خاص داشته باشن. دقت کنید که با تقریب خوبی، توان ورودی و خروجی برابر هستن. (یک مقداریش هم تلف میشه البته) بنابراین ضرب ولتاژ و جریان ورودی با ضرب ولتاژ و جریان خروجی برابر هست.
پس اگر شما 1 آمپر از اون ۱۲ ولت جریان بکشید میشه ۱۲ وات و این یعنی اینکه از ورودی حدود ۲.۴ آمپر دارید جریان میکشید. این رو گفتم که دقت کنید که جریان کشیدن زیاد از ورودی (که میشه پاور بانک شما) میتونه بهش آسیب بزنه. ولی اگر جریان زیادی از خروجی نکشید، به ورودی هم فشار زیادی نمیاد و مشکلی پیش نخواهد اومد.
یک نکته دیگه هم اینکه این مبدل ها اکثرا با عمل سوییچ کردن کار میکنن (اصطلاحا سوییچینگ هستن) و خروجی ممکن هست که نویز داشته باشه. ولی معمولا در حدی نیست که دستگاه مصرف کننده رو اذیت کنه.

مهرداد عزيز ممنون و سپاسگزار از پاسخ تون
ولي اجازه بديد مصداقي سوالم را ازشما بپرسم .
من يه سوئيچينگ 24 ولت 15 آمپر خريدم كه براي موتور اسپيندل 775 ازش استفاده كنم .
سوالم اينه كه ميتونم با اضافه كردن ماژول كاهنده ولتاژ اونو به 12 ولت برسونم ( براي دستگاه ديگه كه 12 ولت نياز داره و ماكزيمم جرياني كه ميكشه 5 آمپره ) در واقع ميخوام هم موتورم رو باهاش راه بندازم و هم در مواقعي المنت دستگاه دوخت پلاستيكم رو بهش وصل كنم كه نخوام دوبار هزينه كنم و دو تا منبع تغذيه بخرم .
يه بار ازتون عذر خواهي كردم كه من در حوزه الكترونيك بسيار سوادم كمه و ممكنه براي شما دوستان متخصص خسته كننده و آزار دهنده باشه . بازم از اين بابت كه ممكنه سوالاتي با سطح پايين از شما بپرسم عذرخواهي ميكنم .

موفق و شاد و سلامت باشيد
بهزاد

سلام دوست عزیز، بله. میشه با یک منبع ۲۴ ولت، هم موتور رو روشن کنید و هم با ماژول کاهنده، دستگاه ۱۲ ولت رو روشن کنید. فقط دقت کنید که جمع جریان مصرفی این دو دستگاه نباید از تحمل منبع خارج بشه. ماژول کاهنده ۲۴ به ۱۲ روی ۵ آمپر هم حتما باید از نوع سوییچینگ باشه وگرنه به شدت گرما ایجاد میکنه.

دوستان وقت تون بخير و شادي
من يه ماژول افزايش ولتاژ 12 ولت خريدم و يه کابل افزاینده ولتاژ DC به DC يو اس بي كه ميشه اونا رو به پاور بانك وصلش كرد .
سوالم اينه كه اين ماژول ها و كابل ها به دستگاههايي كه بهشون نصب ميكنيم آسيب نميرسونه ؟
ممنون