استفاده از ولتاژ مثبت

سلام وقت بخیر
در شمارنده های زیمنس ورودی cp نداریم
من در بسته آموزشی در این مورد صحبت نکردم
ولی در حالت کلی ورودی سیستم pnp با قطع و وصل ولتاژ مثبت بطور مثال ۲۴ ولت کار میکنه و ورودی ها npn با قطع و وصل ولتاژ منفی یا صفر ولت فعال و غیر فعال میشن
در کارتهای زیمنس تنظیم برای حالت pnp و npn نداریم ، کارت‌ها بر اساس ساخت pnp یا npn هستن و موقع طراحی بر اساس نوع کاربرد انتخاب میشن
البته pnp کاربرد عمومی تری داره از npnبرای شرایط خاص استفاده میشه
امیدوارم پاسخم کامل باشه
موفق باشید

سلام خسته نباشین.در مورده پایهای کانترمنظورم cpهستش که در فیلم اموزشی به خاطر استفاده از درای کنتکت از ولتاژ منفی استفاده کرده برای ورودی های رله.که میخواستم بدونم چرا از ولتاژمثبت استفاده نکرده.و سوال دوم اینه که تو بخش تنظیمی pnpوnpnدر هنگام استفاده از درای کنتکت لزومی داره که تنظیم کنیم مثلا موقع استفاده از ولتاژ منفی تنظیمو بزاریم تو npnممنون میشم راهنمایی بفرمایین.سواله من دو سوال بود که یکیشو تیا پورتال بود که راهنمایی کردین.سوال بعدی در مورده کانتر هستش که سوالو بالاست

سلام وقت بخیر
ببخشید من سوالتون رو دقیق متوجه نشدم ، سوالتون در مورد نرم افزار زیمنس و یا tia portal هست یا سیستم دیگه؟
اگه ممکنه توضیحات کامل تر بفرمایید که بتونم راهنماییتون کنم
با سپاس

ممنون

سلام 2021-08-12/1628757698-186890-16287576314561674082894396779473.jpeg

سلام خسته نباشین.در مورده پایهای کانترمنظورم cpهستش که در فیلم اموزشی به خاطر استفاده از درای کنتکت از ولتاژ منفی استفاده کرده برای ورودی های رله.که میخواستم بدونم چرا از ولتاژمثبت استفاده نکرده.و سوال دوم اینه که تو بخش تنظیمی pnpوnpnدر هنگام استفاده از درای کنتکت لزومی داره که تنظیم کنیم مثلا موقع استفاده از ولتاژ منفی تنظیمو بزاریم تو npnممنون میشم راهنمایی بفرمایین