کیفیت و کارایی کارت های اسیلوسکوپ

سلام دوست عزیز، برای فرکانس های معمولی به نظر من خیلی کارا هستن کارت ها. تعداد کانال ها بسته به نیاز شما داره ولی به نظرم ۲ تا رو داشته باشه دیگه. بیشتر از ۲ تا کانال کاربردش خاص میشه و لازم نیست. سعی کنید مدلی تهیه کنید که بشه سینوسی برق شهر رو هم باهاش دید، یعنی بتونه ۳۱۲ ولت رو تحمل کنه. روی پروب انتخاب 10x داشته باشه خیلی کمک میکنه اگر برای ولتاژ های بالا استفاده میکنید. فرکانس هم واقعا اگر کاربرد خاصی ندارید در حد مگاهرتز باشه کافیه و برای فرکانس های خیلی بالا هزینه اضافه هست.
کارت های اسیلوسکوپ مخصوصا مدل های جدید به همراه نرم افزار های خوبی ارائه میشن که با بهره گیری از قدرت پردازش کامپیوتر شما، میتونن روی کانال ها عملیات ریاضی انجام بدن، کار logic analyzer رو انجام بدن و حتی داده ها رو ذخیره کنن. اسیلوسکوپ هایی که این کارها رو انجام میدن خیلی گرون قیمت هستن. کلا برای کارهای معمولی پیشنهاد میکنم کارت ها رو. ولی اگر قصد طراحی مدارهای آنالوگ پیچیده مثلا مخابراتی دارید و اندازه گیری ها خیلی خیلی براتون مهم هست، از اسیلوسکوپ مستقل استفاده کنید چون دقت بهتری دارن.

>

@mohsenhosseini#5572 آیا اسیلوسکوپهای اصطلاحا جیبی که شبیه مولتی متره اونا چی؟

من مدل های جیبی رو استفاده نکردم ولی به نظرم با قوی شدن میکروکنترلر ها، واقعا دستگاه های حتی کوچیک هم عملکرد چشم گیری از خودشون نشون میدن و میتونن خوب باشن.

سلام استاد عزیز
آیا کارتهای اسیلوسکوپ همون کیفیت و کارایی اسیلوسکوپ هارو دارن؟پارامترهایی که واسه خرید کارت اسیلوسکوپ باید رعایت کرد چه چیزهاییه؟ و اینکه هر چی تعداد کانالها و مگاهرتز میره بالا قیمت هم کاملا متفاوته.پیشنهاد شما چیه که تقریبا تمام کارهارو ساپورت کنه ؟

و اینکه پیشنهاد شما خوده اسیلوسکوپه( با چه مشخصاتی) و یا اینکه کارت اسیلوسکوپ هم همون کارایی رو داره؟ و آیا اسیلوسکوپهای اصطلاحا جیبی که شبیه مولتی متره اونا چی؟

1 پسندیده

سلام جناب مهندس معین. در نهایت شما برای تعمیرات عمومی الکترونیک که شامل تعمیرات گوشی موبایل هم باشد؛ حداقل پهنای باند مورد نیاز را چه عددی پیشنهاد می کنید؟

سلام دوست عزیز، ۵۰ تا ۱۰۰ مگاهرتز کاملا کافی هست.

1 پسندیده