کارآموزی رشته الکترونیک

با سلام ،
مهندس ، برای من شرایطی پیش اومده برای کارآموزی در یک شرکت خوب ،
من خیلی گنگ هستم و میترسم که حتی برای کارآموزی آماده نباشم…
مثلا من گاهی اوقات کد ها و یه سری مباحث رو فراموش میکنم و مجبور میشم برگردم دوباره جلسات رو ببینم یا در اینترنت جست و جو کنم ،مثلا استپر متوتور bipolar یا …
مثلا به نظر خودم ،سرعت کد زنی خوبی ندارم و زبانم خیلی خوب نیست و از گوگل ترجمه استفاده میکنم.
با سنسور های زیادی آشنا نیستم و سنسور های همین دوره فقط آشنایی دارم .
با توجه به این که این فرصت یهویی برام پیش اومده و من هنوز کامل جلسات رو ندیدم ، (اول فصل اینترنت اشیا) هستم ،
نتونستم تمرین های زیادی انجام بدم (اضافه بر دوره) ،
از این طرف فرصت خوبی دارم برای اینکه جای خوبی برای کارآموزی برم و اگه الان نرم ممکنه بعدا از دستش بدم .
از این ور فکر میکنم شاید آمادگیشو نداشته باشم (با توجه به این که من با محیط کار اصلا آشنا نیستم)،
نمیدونم چه کنم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

@Mehrad#5527
خیلی ممنونم
بله حتما بسته رو هم بسته رو هم ادامه میدم.

سلام آقا محمد
چه مدت طول کشیده که تا این جای دوره برسید (من هنوز ابتدای فصل دوم هستم) می خواستم بدونم که از لحاظ زمانی چه قدر وقت میبرد و شما روزی چند ساعت کار میکردید؟
در مورد فرصت کار اموزی که گفتید به پیشنهاد من حتما استفاده کنید اگر به نظر خودتون خوب هست چون به شخصه چیزی که تجربه کردم بیشتر یادگیری زمانی هست که در کار مورد استفاده قرار بگیره.
و یه مورد دیگه هم این که اگر حتی 70 درصد امادگی دارید یعنی شما در حد کافی خوب هستید حتی اگر اعتماد به نفس ندارین که ایا موفق می شوید جوری رفتار کنید که انگار موفق هستید.
(حتی اگر شجاع نیستی، وانمود کن که شجاع هستی.هیچکس نمی‌تواند فرق این دو را بفهمد.)
بازم نظر مهندس معین رو هم بپرسید

@alirezamazloomshah#5522
با سلام ، به طور دقیق نمیدونم که چقدر طول کشید ،
ولی من سعی میکردم روزی یک جلسه رو ببینم با تمرینات اون جلسه ، فکر میکنم هفت یا هشت ماه.

سلام دوست عزیز، ضمن تشکر از پاسخ دوستان، من هم با صحبت ها موافق هستم. به نظرم فرصت کارآموزی رو از دست ندید و نگذارید که نگرانی اینکه شاید هنوز مسلط نباشید باعث بشه فرصت رو از دست بدید. کارآموزی از اسمش مشخص هست. برای آموزش کار هست و معمولا شرکت ها انتظار زیادی از کارآموز ها ندارن و براتون فرصتی ایجاد میشه که بتونید پیشرفت کنید. فقط حتما حتما بسته رو هم به پایان برسونید و تمرین کنید. اگر قبل از اینکه بسته رو مسلط بشید، سعی کنید پروژه هایی رو انجام بدید و موفق نشید، ممکنه کمی احساس سرخوردگی کنید. بنابراین در کنار کارآموزی حتما بسته رو هم تمرین کنید.