محدودکردن جریان

سلام دوست عزیز، اگر مدار جریان کشی در حدی داره که اتصال کوتاه هست درواقع و فیوز رو میپرونه، حتما باید اتصالی رو پیدا کنید و برطرف کنید. ولی اگر جریان بیشتر از حد عادی میکشه ولی اتصال کوتاه نیست، به احتمال قوی یکی از قطعات در حال داغ شدن هست که اگر دستگاه رو با لامپ تست روشن کنید (برای اینکه ممکنه بعد از روشن کردن اتصال کوتاه کنه مدار) و کمی بذارید کار کنه، میتونید با تست حرارت و یا مشاهده بلند شدن بخار سوختگی و یا ردیابی محل بوی سوختگی یا مشاهده گداخته شدن یک قطعه یا ... به محل اتصالی و قطعه خراب پی ببرید.
دقت کنید که در اکثر دستگاه ها، شما به دستگاه ولتاژ میدید و این مدار داخل دستگاه هست که جریان کشی لازم رو انجام میده و شما نمیتونید با ثابت نگه داشتن ولتاژ، جریان رو کم کنید (قانون اهم همیشه برقرار هست) بنابراین اگر بخواید جریان رو پایین بیارید، مجبور میشید ولتاژ رو هم پایین بیارید و پایین اوردن ولتاژ در خیلی از مواقع باعث میشه که دستگاه حتی روشن نشه. چون دستگاه باید ولتاژ لازمش رو داشته باشه تا کار کنه. (البته که به مدار استفاده شده و نحوه عملکرد قسمت تغذیه دستگاه هم خیلی مرتبط هست این موضوع)

سلام
جناب مهندس
در مدارهایی که جریان کشی داریم و مدار روشن نمیشه ایا میشه جریان رو محدود کرد بوسیله منبع تغذیه و دستگاه احیانا روشن بشه. اینجور شرایطی هم داریم که پیش بیاد؟
ممنون میشم از تجربه شما استفاده کنیم