الکترونیک و ریاضی اکادمیک

>

@hossein84#5337 ایا اموزشی وجود داره که بدون بلد بودن ریاضی از صفر الکترونیک اکادمیک رو یاد بدن؟

الکترونیک آکادمیک پر از فرمول و مفاهیم ریاضی هست. پس حتما حتما نیاز دارید به ریاضیات قوی. ولی میتونید شروع کنید به خوندن دروس الکترونیک، اگر به مشکلی خوردید بعد اون قسمت های ریاضی رو برید و بخونید. مثلا با درس مدار ۱ شروع کنید. کتاب هاش رو بگیرید و شروع کنید و خوندن. برای تحلیل های خازن و سلف به مشتق و انتگرال میرسید و برای تحلیل های زمانی باید معادله دیفرانسیل حل کنید. این مفاهیم رو برید و فرا بگیرید.

سلام اقای مهراد معین من در کلاس هفتم تا نهم یه اشتباه بزرگ کردم که ریاضی نخوندم الان میخوام الکترونیک اکادمیک ( دانشگاهی ) رو یاد بگیرم برام مشکل به وجود میاره شما میگید چیکار کنم؟
ایا اموزشی وجود داره که بدون بلد بودن ریاضی از صفر الکترونیک اکادمیک رو یاد بدن؟

سلام دوست عزیز، الکترونیک دانشگاهی از تمامی مفاهیم لگاریتم، مثلثات، مشتق و انتگرال های چندگانه، اعداد مختلط و خیلی مفاهیم نسبتا پیشرفته ریاضی استفاده میکنه و شما برای درک این مفاهیم نیاز دارید که پایه ریاضیات خیلی قوی داشته باشید. به نظر من اول با ریاضی دبیرستان شروع کنید و به طور کامل بهش مسلط بشید. بعد میتونید ریاضی ۱ دانشگاه رو بخونید و احتمالا بعدش خیلی کم به مشکل میخورید. اگر بعدش در دروس الکترونیک به مشکلی خوردید، اون مفهوم ریاضی رو مطالعه کنید و بهش مسلط بشید.

من ۱۵ سالمه کلاس نهم هستم و اصلا ریاضی کلاس هفتم تا نهم نخوندم یه سال نمیرم مدرسه و کلاس هفتم تا نهم رو میخونم بعدش میرم مدرسه ریاضی دبیرستان هم یاد میگیرم و بعد میرم مدار یک رو یاد میگیرم