الکترونیک و ریاضی اکادمیک

سلام دوست عزیز، الکترونیک دانشگاهی از تمامی مفاهیم لگاریتم، مثلثات، مشتق و انتگرال های چندگانه، اعداد مختلط و خیلی مفاهیم نسبتا پیشرفته ریاضی استفاده میکنه و شما برای درک این مفاهیم نیاز دارید که پایه ریاضیات خیلی قوی داشته باشید. به نظر من اول با ریاضی دبیرستان شروع کنید و به طور کامل بهش مسلط بشید. بعد میتونید ریاضی ۱ دانشگاه رو بخونید و احتمالا بعدش خیلی کم به مشکل میخورید. اگر بعدش در دروس الکترونیک به مشکلی خوردید، اون مفهوم ریاضی رو مطالعه کنید و بهش مسلط بشید.

من ۱۵ سالمه کلاس نهم هستم و اصلا ریاضی کلاس هفتم تا نهم نخوندم یه سال نمیرم مدرسه و کلاس هفتم تا نهم رو میخونم بعدش میرم مدرسه ریاضی دبیرستان هم یاد میگیرم و بعد میرم مدار یک رو یاد میگیرم

>

@hossein84#5337 ایا اموزشی وجود داره که بدون بلد بودن ریاضی از صفر الکترونیک اکادمیک رو یاد بدن؟

الکترونیک آکادمیک پر از فرمول و مفاهیم ریاضی هست. پس حتما حتما نیاز دارید به ریاضیات قوی. ولی میتونید شروع کنید به خوندن دروس الکترونیک، اگر به مشکلی خوردید بعد اون قسمت های ریاضی رو برید و بخونید. مثلا با درس مدار ۱ شروع کنید. کتاب هاش رو بگیرید و شروع کنید و خوندن. برای تحلیل های خازن و سلف به مشتق و انتگرال میرسید و برای تحلیل های زمانی باید معادله دیفرانسیل حل کنید. این مفاهیم رو برید و فرا بگیرید.

سلام اقای مهراد معین من در کلاس هفتم تا نهم یه اشتباه بزرگ کردم که ریاضی نخوندم الان میخوام الکترونیک اکادمیک ( دانشگاهی ) رو یاد بگیرم برام مشکل به وجود میاره شما میگید چیکار کنم؟
ایا اموزشی وجود داره که بدون بلد بودن ریاضی از صفر الکترونیک اکادمیک رو یاد بدن؟