مشکل مدار در عکس ارسالی

سلام دوست عزیز، برای پیدا کردن مشکل یک مدار اول شما باید توقعتون رو از عملکرد مدار بگید که بشه فهمید داره درست کار میکنه یا نه.
حدس من این است که شما توقع دارید که وقتی دکمه رو زدید، LED روشن بشه و برعکس.
اگر توقع شما از مدار این هست، به نکات زیر دقت کنید:
ترانزیستور شما از نوع pnp هست و برای روشن کردنش باید بین امیتر و بیس 0.7 ولت برقرار بشه. با زدن دکمه، ولتاژ ۹ ولت باتری میاد سر مقاومت R2 و از طرفی امیتر هم که به ۹ ولت وصله و بنابراین جریانی جاری نمیشه. پس ترانزیستور خاموش هست و LED روشن نمیشه.
وقتی که دکمه رو رها میکنید هم یک سر مقاومت R2 به هیچ جا وصل نیست و باز هم ۰.۷ ولت اختلاف ولتاژ‌ محقق نمیشه و ترانزیستور خاموش میمونه. برای همین، باید اول طرف دوم دکمه رو به زمین وصل کنید و نه ۹ ولت. از طرف دیگه باید سر ورودی بیس از یک مقاومت pull up استفاده کنید که وقتی که به هیچ جا وصل نیست، ولتاژ رو ببره روی ۹ ولت که LED خاموش بشه. مقدار مقاومت R2 هم زیاد هست و بهتره از 1K استفاده کنید که ترانزیستور به حالت اشباع بره. مقاومت R1 هم ممکنه زیاد باشه و نور LED خیلی کم بشه. البته بستگی به نوع LED داره ولی برای اون هم شاید 1K بهتر باشه.

شاید هم هدف شما این بوده که منطق مدار برعکس باشه و وقتی دکمه رو زدید LED خاموش بشه و وقتی رها کردید روشن بشه. در این صورت دکمه رو درست بستید ولی باید از یک مقاومت pull down سر بیس استفاده کنید که وقتی که دکمه رها شده، این سر به زمین وصل بشه و ترانزیستور رو روشن کنه.
اگر با مقاومت های pull up و pull down آشنایی ندارید، یا سرچ کنید یا یک پست جدید همینجا بسازید و بپرسید.

سلام میخواستم ببینم مشکل مداری که توی عکسه چیه ؟

واقعا عالی توضیح دادید ، خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید.

اگر یه توضیح مختصر هم درباره‌ی pull up و pull down بدید ممنون میشم ، اینکه میگید قرار بدیم ، دقیقا کجاست و دو‌سر آن باید به کجا وصل باشه.

راستی ، ماکه مدار رو میتونیم با کلید قطع کنیم ، دیگه چه احتیاجی به pull up هست برای خاموش شدن LED.

سلام دوست عزیز، کلا در مدار ها کار درستی نیست که ولتاژ یک قسمت از مدار مشخص نباشه و آزاد گذاشته بشه. این باعث میشه که این قسمت مثل آنتن شروع کنه نویز گرفتن. وقتی که شما از کلید استفاده میکنید، کلید رو که قطع میکنید، اون قسمت مدار که قطع شده دیگه به هیچ ولتاژی وصل نیست و آزاد گذاشته شده. مثلا در ترانزیستور ها بعضی وقتا شما اگر سر بیس رو آزاد بذارید، با لمس دستتون میتونید کمی LED رو روشن کنید و این یعنی نویز میگیره مدار.

>

@MReza#5311 گر یه توضیح مختصر هم درباره‌ی pull up و pull down بدید ممنون میشم ، اینکه میگید قرار بدیم ، دقیقا کجاست و دو‌سر آن باید به کجا وصل باشه.

به شکل زیر دقت کنید:
2021-07-08/1625755277-275836-figura-4-pulsador-en-pull-up-y-en-pull-down.png

وقتی که از دکمه استفاده میکنید، همیشه اون قسمت از مدار که بعد از قطع شدن به هیچ جا وصل نیست رو باید با یک مقاومت یا به مثبت و یا به منفی تغذیه وصل کنید که ولتاژش ثابت بمونه. اگر به منفی وصل کنید بهش میگن pull down و اگر به مثبت وصل کنید بهش میگن pull up.
در شکل سمت چپ، وقتی دکمه قطع هست، ولتاژ Vout برابر vcc خواهد بود و وقتی که دکمه وصل میشه برای 0
اگر اون مقاومت اونجا نبود، وقتی که کلید رو قطع میکردید، ولتاژ Vout نامعلوم میشد و این خوب نیست.

در شکل سمت راست، وقتی که کلید قطع هست، ولتاژ Vout برای ۰ هست و وقتی که کلید وصل میشه برابر Vcc (پایانه مثبت)
بسته به اینکه میخواید ولتاژتون وقتی کلید قطع هست، چند باشه، می تونید یا از pull up استفاده کنید و یا از pull down

خیلی ممنون از توضیح کاملتون.