مشخصات آداپتور ولتاژ متغیر

@Mehrad#5237 یعنی اگر از یک رگولاتور استفاده کنیم که ۵ ولت خروجی داشته باشه
با انحام این ازمایش قانون اهم برقرار خواهد بود؟

(جریان = اپسیلون تقسیم بر مقاومت معادل)

سلام استاد
من اداپتور ولتاژ متغیر بین سه تا ۱۲ دارم ۵۰۰ میلی آمپر

اولا ی توضیح کوتاه بدید که چرا وقتی رو سه ولته مثلاذ ۵ نشون میده ؟ (ولتاژ کاذب)

و وقتی مثل این فیلم مقاومت کم و زیاد میشه ولتاژ دوسر مقاومت ها که همان ولتاژ دو سر اداپتوره تغییر میکنه (چون موازی هستند)
مگه وقتی روی سه ولت میذاریم اپسیلون روی ۳ ولت ثابت نمیشود؟

(چون اپسیلون ثابته دیگه £)

سلام دوست عزیز، همیشه قانون اهم و اصل پایستگی انرژی برقرار هست. بنابراین وقتی به یک مدار ولتاژ اعمال میکنید، به اندازه ای که مدار نیاز داره جریان مصرف میکنه. استفاده از رگولاتور هم، این قانون رو به هم نمیزنه چونکه رگولاتور ها اگر خطی باشن، اضافه ولتاژ رو به صورت گرما تلف میکنن و اگر سوییچینگ باشن هم با قطع و وصل کردن مکرر ولتاژ، ولتاژ رو پایین میارن.

سلام دوست عزیز، آداپتوری که شما دارید، منبع ولتاژ نیست. منبع ولتاژ باید همیشه ولتاژش ثابت باشه و این پدیده ای که شما آزمایش کردید که ولتاژ بدون بار و با مقاوت های متفاوت، تغییر میکنه اصلا طبیعی نیست و یک منبع ولتاژ درست و سالم نباید این حالت رو داشته باشه.
این آداپتور شما که به نظر میاد مشکلش از این باشه که برای اینکار ساخته نشده و کیفیت خوبی نداره. ولی یک سری منبع هم داریم که بهشون میگن منبع جریان که کار اونها ثابت نگه داشتن جریان هست. برای همین ولتاژشون تغییر میکنه و همیشه سعی میکنن جریان رو ثابت نگه دارن. برای همین وقتی مقاومت رو کم و زیاد میکنید، با ثابت بودن جریان، ولتاژ تغییر میکنه. این منابع برای کار الکترونیک مناسب نیستن و بیشتر در لامپ های led استفاده میشن.
همیشه هم سعی کنید بعد از منبع ولتاژ، یک رگولاتور مناسب هم استفاده کنید و مدار رو مستقیم به منبع وصل نکنید.