کتاب درسی و مقالات مربوط به الکترونیک

به نظرم برای شروع، مهمترین نکته این هست که با ریاضی احساس راحتی کنید. بنابراین از کتب دبیرستان شروع کنید. (اگر پایه ای تر میخواید کتاب های راهنمایی برای شروع بهتر هستن)

سلام مهندس معین . وقت گرانتان بخیر.
سوال من اینکه برای پاس کردن فصل های آٓموزشی دوره الکترونیک نیاز فرمول و دانش قابل قبولی دارم که توی اینترنت گشت زدم ولی خیلی چیز دندان گیری نسیبم نشده.
به کتاب های دوران مدرسه پایه ششم تا دانشگاه را نیاز هست بخوانم یا اینکه کتاب فقط رشته الکترونیک برای کار داشته باشم کفایت میکنه؟ زیرا خیلی از مسئله های دروان مدرسه از ذهنم پااک شده و نیاز به بازیابی دارم.
با تشکر فراوان از شما تیم خوبتان اگر سریع تر جواب بدید تا کتاب را سفارش بدهم.

@Mehrad#4885 بله , پایه ای تر رو میخوام که در کار مشکل ایجاد نشه. نظر خودم هم همین بوده که از پایه راهنمایی شروع کنم.
متشکرم مهندس خیلی لطف کردید.

@Mehrad#4833 سلام مهندس و سپاس از وقتی در اختیار بنده گذاشتید. من ریاضی متاسفانه ضعیف هست ولی علاقه فراوانی به اینکار دارم. و در حد چند فرمول درصد گیری و شبیه به اون بلدم چیز دیگه ای خیر . از چه مقطعی شروع کنم تا برسم به کتاب کار دانشگاهی؟ من تا اول دبیرستان ( که کلاس نهم ) باشه تحصیل کردم.

سلام دوست عزیز، برای شروع حتما باید ریاضی رو در حد خوبی بدونید و بعد می تونید به مباحث ابتدایی مقاومت و خازن و ولتاژ و جریان که در فیزیک دبیرستان تدریس میشن رجوع کنید. دونستن قوانین مربوط به میدان های الکتریکی و مغناطیسی میتونه به درکتون خیلی کمک کنه. بعد اگر خواستید از این هم فراتر برید، باید کتاب های دانشگاهی که برای رشته الکترونیک تدریس میشن رو شروع کنید. درس مدارهای الکتریکی و بعدش اکترونیک ۱ و ۲ و ۳ ادامه راه هست.