عمل نکردن کولرگازی با کنترل

ممنون مرسی

توی عکس خیلی واضح نیست. همون قطعه ۳ پایه هست؟

بله نوشته reciver

خب الان دیدم که زیرش نوشته رسیور. همون ۳ پایه هست. بنابراین از همون مدلی هست که گفتم خدمت شما. ولتاژ پایه سیگنالش رو چک کنید نسبت به زمین مدار.

مرسی ممنون زمانی که از کنترل سیگنال میاد باید پایه سیگنال ولت داشته باشه درسته

گیرنده ir همون رسیور هست که تو عکس نشان داده شده

اگر اسیلوسکوپ داشته باشید خیلی راحت می تونید سیگنال رو ببینید. پالس های روشن خاموش پشت هم میاد که روی مولتی متر هم باید برای لحظاتی ولتاژ رو نشون بده.

سلام دوست عزیز، به احتمال زیاد مشکل از گیرنده IR در برد اصلی هست. معمولا از گیرنده های سه پایه استفاده میشه که یک پایه مثبت و یک پایه منفی داره و یکی سیگنال. پایه سیگنال رو پیدا کنید و ببینید که وقتی از ریموت چیزی میگیره ولتاژی روش میفته یا نه. اگر نه که تعویضش کنید. اگر آره، مسیر این سیگنال تا آی سی کنترلر رو چک کنید.
اگر گیرنده دو پایه بود، یعنی یک دیود گیرنده IR معمولی هست که اون باید وقتی ریموت رو سمتش میگیرید، مسیر جریان رو قطع و وصل میکنه و ولتاژ دو سر خودش و مقاومتی که باید باهاش سری شده باشه ممکنه تغییر کنه. اون رو تست کنید.

سلام استاد برد کولر گازی هست کنترل کار میکنه بادوربین سیگنال فرستنده دیود کنترل قابل رویته کار میکنه کم و یاد میکنه داخل خوده کنترل ولی تو برد هیچ صدایی نمیاد نه خاموش روشن میکنه نه دما رو کم و زیاد میکنه اصلا کنترل رو برد تاثیر نداره و کار نمیکنه به نظرتون مشکل چیه کنترلو با کولرهای دیگه تست کردم کنترل کار میکنه فقط رو این برد کار نمیکنه ممنون راهنمایی کنید عکسشم واستون میفرستم آیا مشکل از رسیوره ست اصلا رسیوره رو چه جوری میشه تست کرد توضیحات کاملی بدید ممنون میشم چون این مشکل زیاد برام پیش اومده ونتونستم تعمیر کنم ممنون2021-04-24/1619294754-7928-105950.jpeg
2021-04-24/1619294754-957533-110008.jpeg
2021-04-24/1619294755-676239-110000.jpeg