تعمیر برد چرخ خیاطی صنعتی

سلام وقت بخیر
این برد مربوط به چرخ خیاطی صنعتی هست که ارور موتور میداد با بررسی هایی که کردم متوجه شدم یکی از IGBT هایی ک در تصویر مشخص کردم اتصال کوتاه کرده ولی دقیقا خودشو نتونستم تو بازار پیدا کنم و مجبور شدم یه igbt مشابه به جاش قرار بدم .بعد از این مشکل ارور حل شد و چرخ کار کرد.ولی بعد از مدت کمی کار کردن با چرخ و هنگامی که سرعت موتور رو زیاد می کنم،چرخ از کار میوفته (شبیه زمانی که کلید خاموش چرخ رو میزنم).
و چند ثانیه بعد دوباره روشن میشه، و احتمالا افزایش مقاومت ptc که مشخص کردم باعث خاموش شدن دستگاه میشه. و اینکه وقتی دستگاه رو به برق میزنم ptc به شدت گرم میشه .
میخواستم بپرسم این مشکل میتونه از igbt باشه یا ptc یا از جای دیگه ایه؟

سلام دوست عزیز، به نظر میاد که یک جای مدار جریان بیش از حد داره میکشه. IGBT ها با ولتاژ و به صورت گیت ایزوله تحریک میشن و جریان مداومی از مدار نمیکشن. بنابراین اگر ولتاژ‌ تحریک و جریان خروجیش رو درست انتخاب کرده باشید نباید مشکلی پیش بیاد و این داغ شدن ptc از جای دیگری از مدار هست به نظرم. اگر تونستید، جریانی که مدار مصرف میکنه رو در حالت های استندبای و در هنگام کار کردن تست کنید شاید سرنخی داد بهتون.

ریست کردن چرخ زوجی پنل بالا چطوری انجام میشه

سلام استاد بنظرم مشکل از ptc هم میتونه باشه، با تعویضش مشکل معمولا حل میشه یجورایی نیمسوز شده