جستجوی بانک برنامه برای آردوینو

سلام دوست عزیز، ممکن هست خیلی از برنامه های ساده رو داخل اینترنت پیدا کنید ولی برای استفاده از همه اونها احتیاج دارید که برنامه نویسی رو بدونید. قدرت و تنوع میکروکنترلرها و زبان های برنامه نویسی اون انقدر هست که بعیده شما بتونید نیاز دقیقتون رو داخل اینترنت پیدا کنید. ولی خیلی پروژه های ساده که اکثرا برای آموزش هم استفاده میشن داخل اینترنت وجود دارن و می تونید از اونها استفاده کنید.
در مورد کاربردهای روتین و معروف که اشاره کردید، میشه مثالی بزنید؟ شاید برای اونها بتونم بهتون جایی رو معرفی کنم.

مثلا برنامه دزدگیر که با میکروکنترلر آژیر داشته باشه و هنگام قطع برق جریانش رو از یو پی اس بگیره.
برنامه آبیاری باغچه که در مسافرت با موبایل شیربرقی رو باز کنیم و باغچه آبیاری بشه.
برنامه اتصال دوربین مداربسته به اینترنت که در مسافرت بتونیم در صفحه موبایل داخل خونمون رو ببینیم.
برنامه ریموت که بتونیم تابستونا ساعت ۴ صبح که سردمون شد با گوشی کولر آبی رو خاموش کنیم.
برنامه قطع و وصل کلید که وقتی زمستون از مسافرت بر میگردیم سه ساعت قبل از رسیدن به منزل بخاری برقی رو با موبایل روشن کنیم که خونه گرم بشه.
برنامه ای که وقتی کلید منزل رو جا گذاشتیم بتونیم با موبایل درب منزل که آیفون داره رو باز کنیم یا درب ریموتی گاراژ رو با موبایل باز کنیم.
منظور من از برنامه روتین چنین برنامه هایی هست که بیشتر مردم بهشون احتیاج دارن و احتمالا برنامه نویسا از قبل واسش برنامه نوشتن .

سلام، بله دوست عزیز. خیلی از این موارد در بسته موجود هست و بعد از گذروندن بسته می تونید همه این موارد رو خودتون انجام بدید.

دوست عزیز، مواردی که بهشون اشاره کردید، برای هرکدوم، شرکت هایی الان وجود دارن که این دستگاه ها رو ساختن و دارن ازش درآمد زایی می کنن. بعید می دونم این موارد رو به صورت رایگان پیدا کنید. مخصوصا اینکه فقط کد مهم نیست و سخت افزارهایی رو هم باید در کنار کد بسازید که اونها هم به صورت رایگان پیدا نمی کنید.

مهندس آیا این مواردی که بنده گفتم و نیاز دارم، جزو حوزه الکترونیک هستن و با یادگیری بسته الکترونیک شما میتونم اونا رو بسازم یا خیر؟

درود بر شما جناب مهندس. ببخشین آیا در بازار یا در سایتها بانک برنامه وجود ندارد که با توجه به نیازمون برنامه رو از بانک برنامه برداریم و paste کنیم توی آردوینو که مجبور نشیم اینهمه برنامه بنویسیم.
البته میدونم کار شما ماهیگیری را یاد دادن است اما اگر برای کاربردهای روتین و معروف برنامه از پیش نوشته موجود باشه خب کارها خیلی راحت تر میشه و ما فقط برای کارهای تازه دست به برنامه نویسی میزنیم.