امکان نصب سنسور دمایی بدون ترموول

سلام دوباره
ببخشید توی پروژه ی ما گیجهای دمایی به تنهایی موجود هست و برای اونها به اشتباه ترموول در نظر نگرفته بودند و کارفرما از ما خواسته که برای این گیجها ترموول طراحی کنیم…! حال سؤال و مسئله ما این هست که قرار هست ترموول ما از نوع Taperd و پیچی روپیچ طراحی بشه و توی فیلم آموزشی شما طراحی این نوع ترموول و البته موضوع بحث ما وجود ندارد متاسفانه، خواستم اگر لطف کنین بگین که دقیقا ما باید چه طولهایی از گیج رو اندازه گرفته و سفارش بدیم تا ترموولهای مورد نظرمون به صورت دقیق طراحی و ساخته بشه؟ و اینکه چند نمونه گیج با طول و قطرهای استم مختلف وجود دارد که البته طول و قطر تپینگهای(پروجکشن نازل) اجرا شده نیز متفاوت ازهم هستند!!واقعا ممنون میشم بنده رو نسبت به این همه چالش وسردرگمی یاری و همراهی بفرمایید…

واقعا خیلی خیلی سپاسگذارم از وقتی که برای بنده و سؤال های بنده گذاشتین،و اینکه خدایی بسته ابزاردقیق و توضیحات شما خیلی کامل،واضح و روان هستند،چون بنده توی حوزه ابزار دقیق چندجا دوره دیدم و در این حیطه جزوه و کتابهای متعددی خوندم و به جرات میتونم بگم تدریس شما پر محتواتر و جامع تر از آنها بوده و هست…دستتون درد نکنه بخاطر تلاشی که برای پیشرفت هرچه بیشتر ما و البته کشورمون ایران انجام میدین…براتون از صمیم قلب آرزوی موفقیت و سلامتی دارم،هم برای شما و هم کل مجموعه نماتک…عالی عالی:::

سلام جناب مهندس
وقت بخیر
آیا در مسیر خط گاز که فشار 20 بار هست امکان نصب سنسور دمایی بدون ترموول وجود دارد ؟؟؟
طبق عکس پیوست آیا اتصال بین سنسور دما و ترمووول به صورت جوشی است یا ترموول را نصب نکرده اند ؟؟
یه سوال دیگه اینکه جهت اتصال تجهیزات ابزاردقیق بر روی خط و کلا جهت اتصال از نوع خاصی از تفلون ها استفاده می‌شود یا تفلون های معمولی وجود در بازار هم مورد تایید است ؟؟

با تشکر

2020-12-25/1608880658-492715-20201224-095835.jpeg
2020-12-25/1608880659-962953-20201224-100021.jpeg

به هیچ عنوان صحیح نیست وجود ترموول الزامی است فقط یه مورد استثنا داریم اون هم اگر خط هوا داشته باشیم که فشار بالایی نداشته باشه
المنت ها بسیار نازک و حساس هستند و قرار دادن مستقیم با سیال باعث خرابی و از کار افتادن اونها میشه

ممنونم، ولی من که فیلمهارو نگاه کردم،فقط از طراحی نوع فلنجی صحبت شده،یعنی از نظر شما فرقی بین فلنجی و پیچی توی طراحی نیست؟

به نظر میاد ترموول وجود ندارد در این تصاویر. در پروژه های نفت و گاز نصب ترموول الزامی است ولی خود بنده در پروژه هایی فعالیت داشتم ( مانند پروژه تولید اسید سولفوریک) که کارفرما ترموول رو برای تجهیزات دمایی در نظر نمی گیرد. شخصا توصیه می کنم که از غلاف استفاده شود چون طول عمر تجهیز اندازه گیری افزایش می یابد و اسیب کمتری می بیند. من خودم هم از تفلون های نواری و هم تفلون مایع در پروژه ها برای اب بندی استفاده کردم

مهندس عزیز به طور کاملا صریح و واضح در فیلم ها مشخص است که طول u ترموول رو چگونه به دست بیارین و همین طور سایز کانکشن پیچی
لطفا با دقت بیشتری ببینین حتی فاصله انتهای سنسور تا انتهای ترموول نیز گفته شده

یک سؤال دیگه اینکه به نظر شما برای گیجهای دماییمون حتما ترموول لازم و واجب هست که استفاده بشه؟و آیا این ایده بنده درست هست که مثلا برای گیجهامون ترموول در نظر گرفته نشود و مثلا اگر زمانی که یک گیج خراب شود تا زمان Overhaul صبر کرده و سپس آن را عوض کرد؟! کارفرما این گزینه و انتخاب رو به بنده سپرده که اگر واقعا لازم نیست در نظر نگیرم و هزینه رو کمتر کنم!

موفق و‌پیروز باشی مهندس عزیز
من وظیفم رو انجام دادم