راه اندازی ماژول tm1637

با سلام و خسته نباشید
من برای درایو 7segment با ماژول tm1637 به مشکل خوردم به گونه ای که زمانی که از 7segment سه تایی کوچک استفاده میکنم مشکلی وجود ندارد ولی برای سون سگمنت 8 ولت، نور led ها بسیار کم است ، همون پیاده سازی که برای سون سگمنت های بزرگ وجود دارد با ترانزیستور و … در سون سگمنت 5 ولت کار میکند ،
ماژول tm1637 با استفاده از دوپایه از میکرو کنترلر راه اندازی میشود و اعداد را با خطای دید انسان بر روی سون سمنت به نمایش میزارد .
آیا افزایش ولتاژ باعث این اتفاق میشود ؟
7 سگمنت ها کاتد مشترک هستند .

image

سلام دوست عزیز، چیزی که من در دیتاشیت قطعه دیدم این هست که به نظر تا ۷ ولت رو میتونه خروجی بده و مقدار پیشنهادیش ۵ ولت هست. پس به نظر میاد که مشکل استفاده از سون سگمنت ۸ ولتی هست.

سلام مجدد ، من خروجی های قطعه رو مستقیما به ترانزیستور وصل کردم و از ترانزیستور 8 ولت رو عبور میدم ، اما با این وجود باز هم بسیار کم نور روشن میشود .

همین کار را با سون سگمنت 5 ولت هم انجام دادم ، مستقیما خروجی های قطعه رو به سون سگمنت وصل نکردم و با ترانزیستور این کار را انجام دادم و سون سگمنت ها روشن شدند .

به نظرم برای اینکه بتونید مشکل رو پیدا کنید، بدون استفاده از آی سی و صرفا فقط با استفاده از ترانزیستور ببینید میتونید ال ای دی ها رو به شدتی که لازم دارید روشن کنید؟ احتمال این هست که ترانزیستور کامل اشباع نشده و نیاز به جریان بیس بیشتری داشته باشید. چک کنید ببینید با چه ولتاژ و جریانی به روشنایی مورد نظر میرسید. بعد ببینید آیا خروجی آی سی به اون اندازه میرسه؟ اگر متوجه شدید که خروجی آی سی کافی نیست، میتونید از دو طبقه ترانزیستور استفاده کنید و یا از ترانزیستورهای دارلینگتون استفاده کنید.