نصب t mass flow meter

درود مهندس جان این نوع موارد رو من با قطعیت نظر نمیدم چون باید با خود تجهیز کار کنم و چک کنم اما میتونم بهتون بگم این موارد هیچکدوم باعث ایجاد خطای به این صورت نمیشه. span دستگاه رو چک کردین؟

ضمن عرض سلام وخسته نباشید خدمت مهندس لطفی. و با تشکر از تدریس و اموزش عالیتون.
یه سوال در خصوص نصب t-mass flow meter داشتم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
برای یه مرکز یک فلومتر برای اندازه گیری فلو اکسیژن نصب کردیم.مدل فلومتر Proline t-mass 65F از کمپانی Endress+Hauser هستش. فلومتر یک اینچ هستش و قطر پایپ ورودی یک و یک دوم.به این خاطر یک تبدیل سر راه وجود دارد که قطعا باعث کاهش فشار خط میشود…چون خود مرکز نصب فیزیکی را انجام دادن متاسفانه یک سری شرایط رعایت نشده است.برای مثال فاصله فلومتر از تبدیل طبق اطلاعات سازنده باید 15DN باشد که توی این نصب تقریبا فاصله ای وجود ندارد.اتقاقی که افتاده این هستش که فلوی اکسیژن حدود 1000 لیتر بر دقیقه باید باشد که فلومتر عددی حدود 100 را نشان میدهد.تقریبا 10 برابر کمتر!!!(لازم به ذکر هستش که داخل تنظیمات فلومتر تبدیل اندازه گیری جرمی به حجمی انجام شده است).
سوالی که داشتم این هستش که ایا این عدم رعایت فاصله و این نوع تبدیل از یک به یک و یک دوم (که باعث کاهش فشار و تغییر دانسیته میشود)ایا میتواند باعث این همه تغییر در اندازه گیری فلو شود یا اینکه دلیل چیز دیگری میتواند باشد.
تنظیمات مربوط به نوع گاز و… انجام شده است.فقط از انجایی که تبدیل قطر لوله انجام شده و قبل از تبدیل فشار روی حدود 4 بار بوده است نمیدونیم که فشار داخل فلومتر چقدر شده است و چقدر تاثیر گزار هستش.2021-08-10/1628574719-863955-flo-mtr.jpeg

با تشکر از شما