استفاده از ماژول srf05 به عنوان فرستنده و ماژول sfr05 به عنوان گیرنده

سلام دوست عزیز، ماژول های srf، برای اندازه گیری فاصله، یک پالس رو ارسال می کنن و بازتابش رو دریافت می کنن و با محاسبات زمان بین ارسال و دریافت پالس و سرعت صوت، فاصله رو حساب می کنن. پس اگر شما یک srf05 رو مقابل یک srf05 دیگه بذارید، حتی اگر پالس ارسالی یکیشون برای دیگری قابل فهم باشه (ممکن هست با کد گذاری روی پالس، کاری کرده باشن که پالس ها با هم قاطی نشن و هر ماژول پالس منحصر به فرد خودش رو داشته باشه)، یکی باید ارسال کنه و همزمان به اونیکی بگه که ارسال کردم و اونیکی زمان رو استارت بزنه و منتظر بمونه که پالس برسه بهش. نکته دوم اینکه این ماژول ها روی بازتاب کار می کنن و انتظار دارن که وقتی که پالس رو دریافت می کنن، این پالس قبلا به یک جسم برخورد کرده و بازتاب کرده باشه. پس مسیری که طی کرده، دو برابر فاصله بین جسم و ماژول هست. ولی اگر ماژولی، پالس یک ماژول دیگه رو دریافت کنه، مسیری که پالس طی کرده، دقیقا برابر فاصله دو ماژول هست و این باعث ایجاد خطا در اندازه گیری میشه.
در نهایت پیشنهاد می کنم که دنبال ماژول هایی بگردید که فرستاده و گیرنده جدا دارن و سعی کنید این دو ماژول رو از لحاظ زمانی با هم سینک کنید.

سلام وقتتون بخیر ،
میشه از یک ماژول srf05 به عنوان فرستنده و از یک sfr05 دیگه ، به عنوان گیرنده استفاده کرد؟ توی دیتاشیت چیزی ننوشته بود در این مورد.