لایسنس مورد نیاز برای software redundancy در سری ۳۰۰

با سلام
در حال حاضر چون ریدادنسی برای I/O حذف شده و فقط ریدادنسی برای cpu مطرح هست آیا هر دو cp ethernet ها را میتوان با به یک et200 متصل کرد؟؟

سلام
میخوای از et200 im153-4 استفاده کنی؟
من تا حالا software redundancy رو با این et انجام ندادم نمیدونم که جواب میده یا خیر

جناب برنده فر
سلام
پس از ریدادنسی کارت مودباس برای ارسال اطلاعات این کارت ها به سیستم dcs کارفرما الزام استفاده از فیبر نوری را دارد.
از چه تجهیزی باید استفاده کرد؟؟ سیستم بصورت software redundant طراحی شده.
دو تا کارت مودباس در هر et200 موجود است و et200 ها به دو عدد315/2pn-dp متصل شده اند . برای ارسال اطلاعات کارت های مودباس با فیبرنوری چه تجهیزی نیاز است؟؟
ممنون

سلام وقت بخیر
احتمالا شما از مودباس rtu rs485 استفاده میکنید، برای انتقال اطلاعات باید مبدل rs485 به فیبر نوری استفاده کنید که باید دید در شرایط موجود چی تو بازار پیدا میشه

@barandehfard#4557 ممنون از پاسخ شما
امروز با جلسه ای که با کارفرما داشتیم این مورد مطرح شد و کارفرما اعلام کرد که نیازی به کارت rs485 نیست و از modbus tcp/ip برای این پروژه استفاده شود.
سوال من این است که من دو تا سی پی یو 315/2pn-dp دارم که مودباس tcp/ip را ساپورت میکنند. برای ریدادنسی چیکار باید بکنم؟
آیا با از کار افتادن سی پی یو اصلی سی پی یو دوم و مودباسش به صورت اتوماتیک وارد مدار میشوند؟؟
یعنی مودباس دومی هم اتوماتیک متصل میشوند؟؟
و برای اینکه اطلاعات مودباس tcp/ip با فیبر منتقل شود آیا تجهیزی وجود دارد؟؟
چطور باید این شبکه را معماری کرد؟

سلام آقای مهندس
سوالم در مورد لایسنس مورد نیاز برای software redundancy در سری ۳۰۰ می باشد . چ لایسنسی باید تهیه کرد ؟؟ کارت مودباس هم ریدادنس می باشد . لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر

سلام وقت بخیر
برای software redundancy نیازی به لایسنس ندارید
مودباس رو معمولا برای redundancy دو تا کارت مجزا در نظر میگیرن

سلام وقت بخیر
برای modbus tcp
یک لایسنس باید بخرید
اگه قرار هست که بصورت redundant کار کنه باید ۲ تا کارت cp ethernet بر روی et200 بگذارید در غیر این صورت چون یکی از cpu ها فعال هست فقط یکی از شبکه ها کار میکنه